جیران سریالی بر پایه حوادث واقعی تاریخ است خبرنگاران

به گزارش کهن پارس، تیم حقوقی سریال جیران در پی ایجاد برخی شبهات پیرامون فیلمنامه این سریال با سریال تاریخی دیگری که در نمایش خانگی در حال تولید است توضیحاتی را ارائه کرد.

جیران سریالی بر پایه حوادث واقعی تاریخ است خبرنگاران

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، پیرو انتشار اطلاعاتی نادرست در فضای مجازی در خصوص سریال جیران، نکات ذیل به اطلاع هموطنان عزیز می رسد:

اول. موضوع شباهت فیلمنامه سریال تاریخی جیران با سریالی دیگر، موضوعی ناصحیح است. اگر چه این دو سریال هر دو به برهه ای از زندگی و زمانه ناصرالدین شاه می پردازند اما سریال جیران مربوط به شاه جوان است و سریال دیگر مربوط به دوران کهنسالی او. ضمن آن که نویسندگان سریال جیران تاکید داشته اند که هیچ گونه دخل و تصرفی در وقایع و حوادث مربوط به شخصیتهای واقعی صورت نگیرد تا سریال از حیث شواهد و استنادات تاریخی قابل دفاع باشد.

دوم. موضوع بررسی شباهتهای دو فیلمنامه در یک نهاد صنفی، صرفاْ از باب حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات در محیطی غیرقضایی بوده است. چنان که کارشناس محترم پرونده نیز پس از مطالعه فیلمنامه دو سریال، به صورت کتبی و صریح عنوان داشته اند که هیچگونه شباهتی در آن ها وجود ندارد. معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پس از بررسی دو فیلمنامه و مطالعه نظریه کارشناسی دال برعدم شباهت، اقدام به صدور پروانه ساخت سریال جیران کرده است.

سوم. گروه تولید جیران، به جهت صیانت از اعتبار حرفه ای دست اندرکاران این سریال، از این پس انتشار اطلاعات و ادعاهای دروغین را از طریق مراجع قضایی پیگیری می نماید.

سریال جیران به کارگردانی حسن فتحی و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه در مرحله تصویربرداری واقع شده است و به صورت اختصاصی از فیلیمو پخش خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 787

به "جیران سریالی بر پایه حوادث واقعی تاریخ است خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جیران سریالی بر پایه حوادث واقعی تاریخ است خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید