مردم کرمانشاه از شنیدن صدای مفاخر موسیقی کرد محروم هستند

به گزارش کهن پارس، اردشیر قبادی، بازیگر پیشکسوت کرمانشاهی گفت: سعید آقاخانی بعد از ارتباط با بازیگران کرمانشاهی از توان و استعداد آن ها شگفت زده شد و تصمیم گرفت در سریال نون. خ از آن ها بیشتر استفاده کند.

مردم کرمانشاه از شنیدن صدای مفاخر موسیقی کرد محروم هستند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، قبادی که خود هم در چند سکانس سریال نون. خ نقش آفرینی نموده است، با اشاره به حضور حداکثری بازیگران کرمانشاهی در این سریال شنبه 30 فروردین گفت: در استان کرمانشاه بازیگران بسیار توانمندی داریم و حضور در این سریال می تواند سکوی پرشی برای آن ها باشد و به طور حتم در آینده نزدیک شاهد درخشش این بازیگران در سطح ملی خواهیم بود.

سال هاست مردم کرمانشاه از شنیدن صدای مفاخر موسیقی کرد محروم شده اند

وی در مورد جنبه های مثبت و تأثیرگذار سریال نون. خ گفت: در سال های گذشته این چنین سریال ها بیشتر در تهران و شمال کشور ساخته می شد اما برای اولین بار است که چنین سریالی در سطح ملی برای معرفی کرمانشاه ساخته شده که توانسته است بخشی از فرهنگ، آداب ورسوم مردم این مرزوبوم را به تصویر بکشد.

قبادی موسیقی را جزء لاینفک زندگی مردم کرمانشاه و غرب کشور دانست و گفت: متأسفانه سال هاست مردم کرمانشاه از شنیدن صدای مفاخر موسیقی کرد محروم شده اند اما سریال نون خ این نقیصه را رفع نموده و در هر قسمت به جزء تیتراژ، در طول سریال هم مخاطبان از شنیدن صدای خوانندگان نام آشنای کرد بهره مند و لذت می برند.

بازیگر سریال کرایه نشینی، کارگردان سریال نون خ را فردی بااستعداد، هنرمندی برجسته، شوخ طبع، شکیبا و درعین حال دارای ذهنی هدفمند دانست و گفت: مهم ترین پیغام این سریال نشان دادن اختلاف طبقاتی و ناهنجاری های اجتماعی در جامعه است که سعید آقاخانی این پیغام را به خوبی در متن این سریال گنجانده است.

نقدهای مطرح شده در مورد نون خ ناجوانمردانه و مغرضانه است

قبادی ضمن گلایه از افرادی که بدون پشتوانه کارشناسی این سریال را نقد می نمایند، گفت: این سریال طنز خدشه ای به فرهنگ و لهجه مردم کرمانشاه وارد ننموده است و برای این چنین سریالی با مخاطبان زیاد باید دیالوگ ها با یک زبان قابل فهم برای عموم مردم ایران بیان گردد.

این بازیگر پیشکسوت کرمانشاهی نقدهای مطرح شده در مورد این سریال را ناجوانمردانه و مغرضانه دانست و گفت: کسانی می توانند این سریال را نقد نمایند که خود درزمینهٔ هنر، بازیگری و تئاتر آشنایی کافی را داشته باشند و همچنین اهل مطالعه، فیلم و کتاب باشند تا بتوانند در مورد نقد یک سریال کمدی همه جنبه های آن را در نظر بگیرند.

سانسور در صداوسیمای مرکز کرمانشاه چیزی از طرح اولیه باقی نمی گذارد

قبادی علت کم کاری خود در کرمانشاه را فضای سنگین صداوسیمای مرکز کرمانشاه عنوان نمود و اضافه کرد: متأسفانه در 10 سال اخیر اجازه فعالیت به امثال من داده نمی گردد و بیشتر طرح های فیلم و سریال ما طوری سانسور می گردد که چیزی از آن باقی نمی ماند و این در حالی است که سال های گذشته دست ما برای فراوری در کرمانشاه بسیار بازتر بود و برای مخاطبان کارهای ارزشمندی مانند کرایه نشینی فراوری کردیم.

وی در مورد نوع دعوت و همکاری با سریال نون خ گفت: از فیلم برداری این سریال اطلاعی نداشتم و متأسفانه نهادهای معرفی نماینده بازیگر من را معرفی ننموده بودند و خیلی اتفاقی با آقای سعید آقاخانی برخورد کردم و ایشان قول دادند در قسمت های بعدی این سریال نقش های پررنگ تری را بازی می کنم و این در حالی است که با خانم پوران درخشنده هم طی مذاکراتی که داشتم قرار شد در آینده باهم همکاری داشته باشیم.

اردشیر قبادی سال 1334 در کرمانشاه به دنیا آمد و در دوران دبیرستان کار تئاتر را شروع کرد و از سال 1366 به طور حرفه ای وارد تلویزیون شد.

گل مراد، گمان نیکم فلانی، عروسی کوزه، مقصر کیه، خر من از کرگی دم نداشت، عیدانه، دردسرهای مدیر مدرسه، خوم درسه کم و ... بخشی از فعالیت های این هنرمند کرمانشاهی است و مجموعه سیر تا پیاز هم آخرین اثر این بازیگر است که در نوروز 99 هم پخش شد.

اما به طور حتم مهم ترین و ماندگارترین اثر قبادی سریال کرایه نشینی است که خاطره آن از ذهن مخاطبان کرمانشاهی پاک نمی گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 31

به "مردم کرمانشاه از شنیدن صدای مفاخر موسیقی کرد محروم هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم کرمانشاه از شنیدن صدای مفاخر موسیقی کرد محروم هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید