توضیحات شرکت ملی گاز اعلام بر کاهش صادرات گاز به عراق

به گزارش کهن پارس، تهران(پانا)-طبق اعلام شرکت ملی گاز ایران، صادرات گاز توسط شرکت ملی گاز ایران به عراق موضوعی اقتصادی و تجاری است از این رو شرکت ملی گاز ایران پس از اخطار های مکرر قراردادی که متأسفانه با بی توجهی طرف عراقی روبه رو شده، طبق مفاد قرارداد، نسبت به کاهش مقدار گاز صادراتی اقدام کرده است.

توضیحات شرکت ملی گاز اعلام بر کاهش صادرات گاز به عراق

به گزارش شرکت ملی گاز ایران، در پی اظهارات سخنگوی وزارت برق عراق درباره کاهش صادرات گاز ایران به این کشور، توضیحاتی ارائه و تأکید کرد: کاهش صادرات گاز به عراق پس از اخطار های چند باره قراردادی انجام شد.

در این اطلاعیه آمده است:وزارت برق عراق بابت واردات گاز بیش از معادل 5 میلیارد دلار به شرکت ملی گاز ایران بدهکار است که مبلغ 3 میلیارد دلار آن در بانک عراقی TBI مسدود و غیرقابل استفاده مانده و بیش از 2 میلیارد دلار از بدهی سررسیدشده وزارت برق نیز هنوز از اساس از طرف وزارت برق عراق پرداخت نشده است. افزون بر اینها، طرف عراقی، طبق قرارداد فی مابین، بیش از یک میلیارد دلار نیز به شرکت ملی گاز ایران بابت جرائم قراردادی بدهکاری دارد.

صادرات گاز توسط شرکت ملی گاز ایران به عراق، موضوعی اقتصادی و تجاری است، در حالی که طرف ایرانی با بستانکاری بیش از 6 میلیارد دلاری از طرف عراقی، از هیچ منفعتی برخوردار نشده است.

هدف از صادرات درآمد است و این پول برای غذا و دارو مصرف می شود، از این رو شرکت ملی گاز ایران پس از اخطار های مکرر قراردادی که متأسفانه با بی توجهی طرف عراقی روبه رو شده، طبق مفاد قرارداد، نسبت به کاهش مقدار گاز صادراتی اقدام کرده است.

در انتها تاکید شده است: شرکت ملی گاز ایران همچنان خود را متعهد به اجرای دقیق قرارداد امضا شده می داند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 595

به "توضیحات شرکت ملی گاز اعلام بر کاهش صادرات گاز به عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات شرکت ملی گاز اعلام بر کاهش صادرات گاز به عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید