تشکیل کارگروه ویژه برای آنالیز قیمت بلیت هواپیما

به گزارش کهن پارس، برای حل و فصل قیمت بلیط هواپیما باید کارگروه ویژه با حضور تعزیرات، سازمان هواپیمایی کشوری، وزارت کشور، سازمان راهداری و سازمان میراث فرهنگی تشکیل گردد.

تشکیل کارگروه ویژه برای آنالیز قیمت بلیت هواپیما

به گفته رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر برای آنالیز قیمت بلیت هواپیما کار گروه ویژه تشکیل گردد.

رییس این ستاد اضافه نمود که باید با حضور تعزیرات، سازمان هواپیمایی کشوری، وزارت کشور، سازمان راهداری و سازمان میراث فرهنگی کارگروه ویژه برای آنالیز موضوع قیمت بلیت هواپیما تشکیل گردد تا این موضوع حل و فصل گردد.

محمد محب خدایی گفت:

ما نمی گوییم آزادسازی نرخ بلیت نباشد، اما برای این موضوع باید یک سقفی قائل شویم، با بالا رفتن هزینه ها دفاتر خدمات مسافرتی و ایرلاین ها در این بخش متضرر می شوند، چرا که قدرت خرید مردم بالا نرفته است.

معاون گردشگری در ادامه اعلام کرد که اگر به درستی از ابزار قانونی استفاده گردد، می توان مسائل را حل کرد؛ اعضای ستاد سفر باید توجه نمایند که برای ایجاد بیشترین مطلوبیت در بین مرم باید از مدیریت جزیره ای خارج شویم.

محب خدایی گفت:

باید قبول کنیم که سازمان هواپیمایی کشوری با معضلات و مسائل جدی روبرو است، باید با حضور اعضای ستاد و با تشکیل کمیته ای این مسائل را آنالیز، و راهکارها را تدوین کنیم، با حضور تعزیرات، سازمان هواپیمایی کشوری، وزارت کشور، سازمان راهداری و سازمان میراث فرهنگی کارگروه ویژه تشکیل گردد برای آنالیز موضوع قیمت بلیت تا این موضوع حل و فصل گردد.

علی عابدزاده،رییس سازمان هواپیمایی کشوری گفت:

بخش حمل و نقل هوایی اثرگذاری بی بدیل در توسعه کشور دارد، در گذشته در کشور ما یکی از سیاست هایی که مورد توجه بوده توسعه حمل و نقل هوایی بود و در بسیاری از نقاط جهان که در چند سال گذشته پیشرفته اند به حوزه حمل و نقل هوایی توجه نموده اند.

عابدزاده اضافه نمود برنامه ریزی و هدف گیری درست بوده است، اما متاسفانه کم کم در کشور استفاده از هواپیما به یک کالای لوکس تبدیل شد، این در حالی است که برنامه ها در جهان به سمتی پیش می رود که سفرهای مقرون به صرفه ایجاد گردد، چراکه یکی از نشانه های توسعه یافتگی کشورها سفر محسوب می گردد.

صنعت هواپیمایی به گفته رییس سازمان هواپیمایی کشوری جزو صنایع پولدار نیست، در کشور ما هم باید این گونه باشد که افرادی که در پی سود هستند، وارد این صنعت نشوند؛ متاسفانه نگاه لوکس به صنعت هواپیمایی خسارات زیادی وارد نموده است.

عابدزاده تاکید نمود:

ما باید کوشش کنیم که به فرایند درستی که این صنعت در پیش گرفته، این اتفاق که در نرخ بلیت هواپیما افتاده لطمه نزند، سیاست هایی که در سازمان هواپیمایی کشوری امروز دنبال می گردد، توسعه ای است، در حوزه نظارت قوانین جدیدی در پیش گرفته شده است تا بحث ایمنی و استاندارد در بالاترین سطح رعایت گردد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری گفت که برای برطرف مشکل بلیت هواپیما با تشکیل کارگروه ویژه موافق هستیم، بعلاوه برای بالا رفتن بهره وری ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نیز تشکیل پنجره واحد باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 27 فروردین 1401 بروزرسانی: 27 فروردین 1401 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 1249

به "تشکیل کارگروه ویژه برای آنالیز قیمت بلیت هواپیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کارگروه ویژه برای آنالیز قیمت بلیت هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید