ترسناک ترین مکان های دیدنی جهان

به گزارش کهن پارس، بسیاری از مردم در پی هیجان و ترس هستند. بنابراین شاید معرفی و شناسایی بعضی از عجیب ترین و ترسناک ترین مکان های جهان بتواند راهنمای خوبی باشد برای ارضای حس کنجکاوی این گونه گردشگران.

ترسناک ترین مکان های دیدنی جهان

ترسناک ترین مکان های تماشای دنیا

بسیاری از مردم در پی هیجان و ترس هستند. بنابراین شاید معرفی و شناسایی بعضی از عجیب ترین و ترسناک ترین مکان های دنیا بتواند راهنمای خوبی باشد برای ارضای حس کنجکاوی این گونه گردشگران.

موزه تاریخ پزشکی موتر، فیلادلفیا

این موزه در مرکز شهر فیلادلفیا، پنسیلوانیا قرار گرفته است که شامل مجموعه ای از تجهیزات پزشکی، آناتومی و کالبدشناسی، نمونه های پاتولوژی و آسیب شناسی بدن، مدل های مومی و تجهیزات باستانی پزشکی است. در حقیقت این موزه بخشی از دانشگاه پزشکی فیلادلفیاست. بخش اصلی این مجموعه به وسیله دکتر توماس دنت موتر در سال 1858 اهدا شده است و برای آموزش و پژوهش های پزشکی به کار می رفت.

یکی از عجیب ترین چیزهایی که در این موزه به نمایش درمی آید، تومور بدخیم و خطرناکی است که از سقف دهان یک بیمار خارج نموده اند و بعلاوه برشی از مغز چارلز.جی. گویتیو کسی که جیمز.ای. گارفیلد رئیس جمهور اسبق آمریکا را ترور کرد، در این موزه نگهداری می شود

معروفیت این موزه به جهت داشتن نمونه های جالب و مجذوب کننده جمجمه های سر انسان است. در کنار این مجموعه از جمجمه ها، نمونه های آناتومی بدن، مدل های مومی اعضای بدن همانند مدل مومی یک زن با یک شاخ در پیشانی به همراه شماری از مدل های مومی از جمجمه های مختلف از دوره های متفاوت تاریخی زندگی بشر، بلندترین اسکلت کشف شده در شمال آمریکا، بقایای یک انسان بسیار بلند قد در حدود 9 فوت، مجموعه ای از گونه های مختلف از جنین انسان و بدن یک زن صابونی است.

در حقیقت این زن خودش را در حوضچه ای از صابون انداخته و به همین علت وی در قبری موم مانند مدفون شده و با ورود مواد شیمیایی موجود در این حوضچه، جسد وی تغییر شکل پیدا نموده است. شمار بسیاری از مدل های مومی این موزه مربوط به سده نوزدهم است که در مجموعه ویژه موزه نگهداری می شود و برای گردشگران به نمایش درمی آید.

یکی از عجیب ترین چیزهایی که در این موزه به نمایش درمی آید، تومور بدخیم و خطرناکی است که از سقف دهان یک بیمار خارج نموده اند و بعلاوه برشی از مغز چارلز.جی. گویتیو کسی که جیمز.ای. گارفیلد رئیس جمهور اسبق آمریکا را ترور کرد، در این موزه نگهداری می شود.

تالاب ترانک، جزایر مایکرونیزیا، هاوایی

در تالاب ترانک در جنوب غربی هاوایی، لاشه های تجهیزات نظامی ژاپن که سال 1944 میلادی در آب های این تالاب فرو رفت، برای گردشگران به نمایش درآمده است.

در جنگ دنیای دوم بخش زیادی از نیروی نظامی ارتش ژاپن به همراه تجهیزات نظامی شان از قبیل تانک، کشتی و هواپیما در آب های این منطقه غرق شدند و امروزه گردشگران می توانند لاشه های این تجهیزات نظامی را از نزدیک ببینند.

نمایش این مجموعه یادآور یکی از بزرگ ترین و بدترین جنگ های دنیا است که خود می تواند ترس و هیجانی عجیب را در انسان به وجود آورد؛ چرا که در آن انسان های زیادی از بین رفتند. موضوعی که بیشتر به ترسناک بودن این منطقه دامن می زند، قرار گرفتن همه آنها در زیر آب است زیرا تجربه غواصی در اعماق دریا خود به اندازه کافی هیجان انگیز است، چه رسد به وقتی که حین غواصی با لاشه های تانک و سایر ادوات نظامی مربوط به قرن پیش برخورد کنید.

فروشگاه جادوگری سونارا در مکزیکوسیتی، مکزیک

یکی دیگر از مکان های ترسناک و عجیب گردشگری دنیا، بازار سوناراست که در مرکز مکزیک قرار گرفته است. در حقیقت این محل مرکزی برای فروش انواع چیزهای عجیب و غریبی است که در جادوگری کاربرد دارد. در این فروشگاه جنس های مختلف، گوناگون، عجیب و ماوراء طبیعی مانند خون مار زنگی به فروش می رسد!جالب است بدانید همه روزه مسافران و گردشگران بسیاری از سراسر دنیا به این بازار می آیند تا به خیال خود بتوانند از آینده خودشان باخبر شوند. در اینجا آینده گردشگران پیشگویی می شود و زندگی خوب و خوشی را از روی فال و پیشگویی به مردم ساده و زودباور وعده می دهند.

در کنار گرفتن فال و پیشگویی آینده، مردم می توانند جنس های خاص و ویژه ای که برای داشتن شانس در زندگی معرفی می شود یا از سوی جادوگران و فال بینان توصیه می شود، مانند خون مار زنگی یا مرغ مگس خوار خشک شده خریداری کنند.

جزیره ایستر، شیلی

از دیگر مکان های عجیب و مرموز دنیا، جزیره ایستر در شیلی است که در آن مجسمه های سنگی غول پیکر مرموز و ترسناکی دیده می شود. جزیره ایستر از جزایر پلینزی است که در جنوب شرقی اقیانوس آرام قرار گرفته است؛ این جزیره در سال 1888 به کشور شیلی ملحق شد و جزیره ای خاص برای این کشور به شمار میرود. این جزیره به خاطر تندیس و مجسمه های یادبود به جای مانده که به آنها موآی می گویند، مشهور است. این مجسمه ها به وسیله مردم اولیه راپانیو ساخته شده است. این جزیره از سوی یونسکو یک سایت میراث دنیای شناخته شده است که به همراه منطقه پارک ملی راپانیو محافظت می شود.تاریخ گذشته این جزیره نشان می دهد که مردم ساکن آن با انواع بلایای گوناگون درد و رنج از قبیل خشکسالی، بیماری های همه گیر، جنگ، تاخت و تاز ناگهانی اسیران، استعمار و حتی قطع درختان جنگلی روبه رو شدند که همین موارد باعث از بین رفتن ساکنان این جزیره شد. تاریخ زندگی ساکنان نخستین این جزیره به سال 300 تا 1200 میلادی برمی شود.

مجسمه های بزرگ سنگی جزیره یا همان موآی بین سال های 110 تا 1680 میلادی تراشیده شده اند که هنوز معین نیست چگونه این مجسمه ها به اینجا منتقل شده اند. این مجسمه ها بسیار بزرگ هستند و از سنگ های یکپارچه ساخته شده اند که به آسمان خیره شده اند و شمار آنها به 887 مجسمه سنگی می رسد که در مجموع در جزیره و در موزه آن به نمایش گذاشته شده است. در سال 2011 بزرگ ترین مجسمه موآی در یکی از حفاری ها از خاک بیرون آورده شد که نشانگر این است که این مجسمه قدیمی تر و بزرگ تر از دیگر نمونه های کشف شده است.

مرداب مانچاک، لوزیانا

مرداب مانچاک که در لوزیانا قرار گرفته به مرداب ارواح نیز شناخته شده است. درختانی که در آب ریشه دوانده اند و در مرداب راسخ شده اند به همراه رشته های خزه که از درختان آویزان هستند، محوطه ای سرشار از ترس و وحشت را به نمایش می گذارند.گردشگران و مسافرانی که برای هیجان و شگفتی های ترس آور به این مرداب می فرایند، سوار کشتی هایی می شوند که با نور مشعل راه خود را روشن می کنند و از جهت های ترسناک با درختان سرو سر به فلک کشیده می گذرند. این مرداب یکی از ترسناک ترین مکان های طبیعی گردشگری دنیا است که سالانه شمار بسیاری از گردشگران و مسافران را به سوی خود می کشاند.

از زمانی که خانه وینچستر برای بازدید باز شد، شکایت ها بسیاری از بازدیدکنندگان گزارش شده که نشان از وقایع عجیب و غریب دارد. گردشگران بسیاری سالانه برای همین داستان ها و حکایت های گوناگون و عجیب و غریب به بازدید از این خانه می پردازند

خانه وینچستر، سن خوزه، کالیفرنیا

خانه وینچستر، خانه بسیار بزرگی است که بنا به گزارش های مردمی که از این خانه بازدید نموده بودند، اتفاقات عجیب و غریبی در آن رخ می داد. این خانه در سن خوزه کالیفرنیا قرار گرفته است و دارای اتاق های بسیاری است که ارواح در 160 اتاق آن منزل گزیده اند! بنا به داستانی که از خانه شنیده می شود، ارواح ساکن این محل به خاطر دختری به نام سارا در این خانه مانده اند.این خانه یکی از ترسناک ترین جاذبه های گردشگری است که برای بازدید عموم گشایش یافت. از زمانی که خانه وینچستر برای بازدید باز شد، شکایت ها بسیاری از بازدیدکنندگان گزارش شده که نشان از وقایع عجیب و غریب دارد. گردشگران بسیاری سالانه برای همین داستان ها و حکایت های گوناگون و عجیب و غریب به بازدید از این خانه می پردازند.

بن بست ماری کینگ، ادینبورگ

در سده هفدهم در شهری در ادینبورگ، چند خیابان را برای بیماران طاعونی بسته بودند. کسانی که به بیماری طاعون مبتلا می شدند، در کمال سنگدلی در این محل حبس می کردند تا از گرسنگی و تشنگی بمیرند. از مهم ترین این خیابان ها بن بست ماری کینگ است. گذشته تیره، تاریک و ترسناک این بن بست باعث شد که همه ساله تعداد زیادی از گردشگران به قصد تماشا این محل به آنجا سفر کنند.علت اصلی معروفیت این خیابان به جهت داستان های ماورایی و ترسناک و ارواح گوناگون است که باعث شد مسوولان گردشگری محلی آن را برای بازدید گردشگران آماده کنند.

ادینبورگ خود شهری قدیمی و از زمان قرون وسطی است. بن بست ماری کینگ و چند خیابان دیگر که به اعتقاد بعضی از بازدیدکنندگان هنوز در خود صدای ناله های بیماران طاعونی را حفظ نموده، همه ساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگرانی است که در پی تجربه های متفاوت از ترس و هیجان هستند.

دخمه مخفی تِلِما، سیسیلی

یکی از مرموزترین خانه های دنیا، خانه ای روستایی است که از سنگ ساخته شده و در سیسیلی قرار گرفته است. این خانه که همانند دخمه ای ترسناک دارای تعداد زیادی نقاشی ها دیواری است، زمانی مرکز بین المللی برگزاری مجالس گروه ها شیطانی بود! این افراد با گردهم آمدن در این مکان اقدام به انجام انواع کارهای شیطانی و ضدانسانی می کردند که همین موضوع باعث شده است تا بتوان آن را در زمره آثار ترسناک دنیا قرار داد.قدمت دخمه مخفی تِلِما دست کم به دهه 1920 می رسد و خانه های ترسناک و مرموزی است که علاقه مندان به مکان های مرموز می توانند با بازدید از این دخمه ترس را از نزدیک حس کنند.

آمار خودکشی در این پل بسیار بالاست و مردم آنجا معتقدند غریبه ای که روی پل با نا امیدی قدم می گذارد، در پی مرگ آمده است.با وجود اینکه میله هایی به ارتفاع سه متر روی این پل نصب شد تا مانع از پریدن شود اما بازهم افراد زیادی خودشان را به آغوش مرگ می سپارندو روی این پل قدم می گذارند

پل مرگ، سانفرانسیسکو

پل طلایی سانفرانسیسکو که به دروازه طلایی مشهور است، به رنگ طلایی نیست و تا کنون دوبار بیشتر رنگ نشده است. آمار خودکشی در این پل بسیار بالاست و مردم آنجا معتقدند غریبه ای که روی پل با نا امیدی قدم می گذارد، در پی مرگ آمده است.با وجود اینکه میله هایی به ارتفاع سه متر روی این پل نصب شد تا مانع از پریدن شود اما بازهم افراد زیادی خودشان را به آغوش مرگ می سپارند و روی این پل قدم می گذارند.به همین علت بازدید از این پل هم به هیچ گردشگری توصیه نمی شود. بعلاوه پل یادبود جورج واشنگتن در سیاتل دومین پل مرگبار آمریکا، بازدیدکننده های زیادی را به این منطقه می کشاند. در جمهوری چک و شهر پراگ هم پلی به نام نوسل وجود دارد که به خاطر خودکشی های زیاد افراد ناامید، به پل مرگ مشهور شده و از منطقه ها ممنوعه گردشگری به شمار میرود.

باغ سمی، ایتالیا

ایتالیا ارای ، معروف ترین فضای سبز گیاهان دارویی و سمی مربوط به قرن ها پیش به نام پادوا ست که در گذشته بازدید کنندگان بسیاری را به سوی خود جلب می نموده ،اما به علت ناآشنایی بازدیدکنندگان با گیاهان موجود در این باغ و دست زدن عمدی یا اشتباهی دچار مرگ می شدند از این رو این باغ زیبا به باغ مرگ معروف شده و افراد عادی دیگر اجازه ورود به این باغ زیبا را ندارند که البته ماهم به شما توصیه نمی کنیم از این باغ تماشا کنید.منبع:جام جم آنلاین

ارسال به وسیله کاربر محترم سایت :hasantaleb

منبع: راسخون
انتشار: 29 آذر 1400 بروزرسانی: 29 آذر 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 1133

به "ترسناک ترین مکان های دیدنی جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترسناک ترین مکان های دیدنی جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید