استعفای کادر فرماندهی پلیس راچستر در پی اعتراضات گسترده

به گزارش کهن پارس، در پی اعتراضات گسترده به قتل یک شهروند سیاه پوست توسط مأموران پلیس شهر راچستر آمریکا، کادر فرماندهی پلیس این شهر استعفای خود را اعلام کردند.

استعفای کادر فرماندهی پلیس راچستر در پی اعتراضات گسترده

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، فرمانده و چند مقام ارشد اداره پلیس شهر راچستر در ایالت نیویورک آمریکا در پی شدت دریافت اعتراضات به قتل یک شهروند سیاه پوست استعفا دادند.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، لاولی وارن شهردار راچستر روز سه شنبه به وقت محلی در خلال جلسه شورای شهر گفت تمامی اعضای کادر فرماندهی پلیس این شهر کناره گیری نموده اند.

استعفای مقامات ارشد پلیس راچستر پس آن رخ داد که دادستان ایالت نیویورک دستور داد تحقیقاتی در باره قتل پرود توسط مأموران پلیس انجام گردد.

لارون سینگلتاری رئیس پلیس راچستر پس از اعلام استعفای خود در بیانیه ای نوشت: در حالی که نهاد های بیرونی در کوشش برای تخریب وجهه من هستم بیکار نخواهم نشست. اعضای پلیس راچستر و افراد جامعه از اعتبار من خبر دارند و می دانند پایبند به چه چیز هایی هستم.

او در ادامه اضافه کرد: تخریب وجهه و سیاسی سازی های اجرا شده در قبال اقدامات من بعد از اطلاع از مرگ آقای پرود بر اساس واقعیت صورت نگرفته است.

در ویدئویی که خانواده دانیل پرود شهروند سیاه پوست آمریکایی منتشر نموده اند، گروهی از افسران پلیس کلاهی را روی سر این فرد که کاملاً بی دفاع بوده می کشند و بعد صورت او را به مدت دو دقیقه روی کف خیابان فشار می دهند. سپس نیرو های پلیس سر وی را به کف خیابان می کوبند و یکی از افسران سفید پوست با دو دست سر او را به همان حالت نگه می دارد و افسری دیگر زانویش را روی کمر او قرار می دهد.

بعد از آن که صدای وی خاموش می گردد و دیگر حرکتی نمی کند و آب از دهانش خارج می گردد، به نظر می رسد افسران پلیس تازه به خود می آیند. آن ها سپس کلاه را از سر و دستبند را از دستان وی خارج می نمایند و نیرو های امداد در فیلم دیده می شوند که قبل از انتقال وی به بیمارستان در حال احیای قلبی ریوی او هستند. به گفته یکی از متخصصان، مرگ وی در نتیجه عوارض ناشی از خفگی در شرایط مهار بدنی بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 266

به "استعفای کادر فرماندهی پلیس راچستر در پی اعتراضات گسترده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای کادر فرماندهی پلیس راچستر در پی اعتراضات گسترده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید