10 واقعیت باورنکردنی درباره پول های رایج در آمریکا

به گزارش کهن پارس، پول هایی که امروزه در سراسر دنیا استفاده می شوند دارای رموز و داستان های مخفی هستند که در این گزارش به بعضی از آن ها اشاره شده است.

10 واقعیت باورنکردنی درباره پول های رایج در آمریکا

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، پول های مورد استفاده در کشور آمریکا داستان های مخفی و رمزآلودی دارد. در این گزارش به آنالیز و بازخوانی تاریخچه پول های رایج در آمریکا می پردازیم.

1. اولین پنی (واحد خرد دلار) توسط بنجامین براکلین در سال 1787 در اقتصاد آمریکا پایه گذاری شد با این شعار که در خصوص کسب وکار خود بیشتر فکر کنید.

2. در سال 1830 یک نوع پرنده خاص وارد ساختمان ضرابخانه ایالات متحده فیلادلفیا شد و کارکنان این ضرابخانه آن پرنده را به مدت شش سال یعنی تا سال 1836 در همان ساختمان نگه داری کردند. این گروه معتقد بودند که این پرنده برکت را برای اسکناس دلار به وجود آورده است. شاید عقاب چاپ شده روی اسکناس دلار از همین پرنده الهام گرفته شده باشد.

3. چاپ یا ضرب یک پنی بیشتر از ارزش آن است. طبق آخرین اظهارات بانک های آمریکایی ضرب هر پنی حدود 1.7 پنی هزینه دارد.

4. اسکناس کاغذی دلار اصلا کاغذ نیست و 75 درصد از پنبه و 25 درصد از کتان است. جالب است که بدانید سال ها قبل در ابتدا که اسکناس دلار با کتان فراوری می شد، مردم پس از پاره شدن آن را با نخ و سوزن می دوختند.

5. اسکناس 10 دلاری کم عمر ترین اسکناس دلار با عمر 4.5 سال و اسکناس 100 دلاری با عمر 15 سال مسن ترین اسکناس دلار است.

6. بیش از یک میلیارد و 100 میلیون عدد اسکناس 2 دلاری در اقتصاد و بانک های آمریکا در گردش است که خود یک رکورد برای این پول نسبتا بی ارزش محسوب می گردد.

7. در آمریکا روزانه از 9 تن جوهر برای چاپ اسکناس استفاده می شد. روزانه در ضرابخانه اسکناس آمریکا حدود 26 میلیون عدد اسکناس به ارزش 974 میلیون دلار پول چاپ می گردد که برای چاپ آن بیش از 9 تن جوهر ضروری است.

8. با ارزش ترین اسکناس در آمریکا و دنیا اسکناس های 100 هزار دلاری بود که از دسامبر 1934 تا ژانویه 1935 بود برای معاملات بین بانک های فدرال رزرو و خزانه داری ایالات متحده استفاده می شدند.

9. هر سکه دلار در آمریکا 118 شعار در اطراف خود دارد که یکی از اصلی ترین راه های شناخت سکه تقلبی و اصلی است. در آمریکا سکه یک چهارم دلاری است 119 شیار دارد.

10. در سال 1865 در آمریکا یک گروه نیروی مخفی برای رصد پول های تقلبی وارد سطح شهر شدند چراکه در آن موقع بیش از یک سوم پول های موجود در آمریکا تقلبی بود.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 829

به "10 واقعیت باورنکردنی درباره پول های رایج در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 واقعیت باورنکردنی درباره پول های رایج در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید