پیکر چنگیز جلیلوند دوبلور فقید کشورمان به خاک سپرده شد

به گزارش کهن پارس، مراسم تشییع و خاکسپاری چنگیز جلیلوند بازیگر و دوبلور پیشکسوت در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) برگزار گردید.

پیکر چنگیز جلیلوند دوبلور فقید کشورمان به خاک سپرده شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، مراسم تشییع پیکر چنگیز جلیلوند بازیگر و دوبلور پیشکسوت که به دلیل حفظ پروتکل های بهداشتی قرار بود به صورت خصوصی برگزار گردد با حضور جمعی از هنرمندان و دوستداران وی نظیر حامد بهداد، سروش صحت، شهروز ملک آرایی، جواد پزشکیان، مجتبی نقی ئی و ... در بهشت زهرا(س) برگزار گردید.

** جلیلوند، رستم دوبلاژ ایران بود

در ابتدای این مراسم پیغام تسلیت ابوالحسن تهامی صداپیشه و مدیر دوبلاژ پخش شد: از 63 سال دوستی بگویم که از میانه بهار 36 تا پاییز غم انگیز 99 من و چنگیز کارهای به یاد ماندنی بسیاری داشتیم. در دو نمایش شنیداری رستم و سهراب و بیژن و منیژه او نقش رستم را بازی می کرد. چون رستم دوبلاژ ایران بود اما این رستم هم یک روز گرفتار این ویروس شد و از میان ما رفت.

در ادامه این مراسم آقای اولادی که یکی از هم شهری های مرحوم جلیلوند بود، به مرثیه سرایی پرداخت و به زبان لری قطعه هایی را برای همشهری خود اجرا کرد.

او همچنین گفت: هر زمانی که چنگیز به لرستان می آمد می گفت این دو بیت را برایم بخوان و برایش می خواندم که برار دردت به جونم برار شیرین زبونم او هر زمان به لرستان می آمد به من می گفت با زبان مادری مان حرف بزن دلم گرفته و به همین خاطر من به زبان مادری اش چند بیتی را برایش می خوانم و در ادامه خداحافظ رفیق روزگارم، خداحافظ صفای هر دیارم را با زبان لری خواند.

** اگر کرونا نبود، جمعیت زیادی به اینجا می آمد

پسر عموی چنگیز جلیلوند نیز طی سخنانی در حالیکه اشک امانش نمی داد، گفت: می دونید که تولد چنگیز هم نزدیکه؟ من چه بگویم؟ از همه افرادی که به اینجا آمدند تشکر می کنم که ما را شرمسار کردند. خودتان می دانید اگر شرایط کرونا نبود به دلیل علاقه ای که اغلب مردم به چنگیز دارند، جمعیت بسیاری به این مراسم می آمدند.

وی ادامه داد: بسیار ممنونیم از محبت هایی که مردم ایران از ایلات و عشایر و زاگرس نشین ها به ما داشتند و همگی رخت عزا بر تن کردند و در 10 استان ایران گِل بر سر گرفتند و در همدان و کرمانشاه عزاداری کردند.

همچنین یکی از بستگان مرحوم جلیلوند نیز گفت: آنقدر آقای جلیلوند به ما محبت می کرد که نور عشق را در وجود ما پدیدار کرد.

** هنرمندان مثل برگ های پاییزی از میان ما می فرایند

منوچهر شهسواری نیز در ادامه بیان داشت: خاندان جلیلوند به واسطه اصل و نسبی که دارند احترام ویژه ای می طلبند و به خاطر حضور چنگیز در این خانواده این احترام دو برابر است. روزهای پاییزی است که هنرمندان ما یکی یکی مثل برگ های پاییزی از میان ما می فرایند و روزهای سختی است.

به گزارش چنگیز جلیلوند در روز 2 آذرماه پس از جدال با ویروس منحوس کرونا جان به جان آفرین تسلیم کرد و در نهایت پیکر وی در طبقه فوقانی مزار مرحوم محمدرضا زرندی (دوبلور) در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) آرام گرفت.

چنگیز جلیلوند متولد 1319 شیراز بود و کار گویندگی را از سال 1336 شروع نموده است. مشهورترین گویندگی های این هنرمند در فیلم های سینمایی خارجی به جای مارلون براندو، پل نیومن، برت لنکستر، ماکسیمیلیان شل، ریچارد برتون، پیتر اوتول، یول براینر، کلینت ایستوود، دین مارتین و ... بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 396

به "پیکر چنگیز جلیلوند دوبلور فقید کشورمان به خاک سپرده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیکر چنگیز جلیلوند دوبلور فقید کشورمان به خاک سپرده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید