هفته ثبات در بورس به سرانجام رسید ، دارا یکم 6 درصد بازدهی داشت

به گزارش کهن پارس، به گزارش خبرنگاران، در انتها معاملات این هفته بازار سهام، شاخص کل بورس تهران تقریبا بدون تغییر خاصی نسبت به هفته گذشته بالای کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی به کار خود پایان داد. این در حالی بود که در این هفته شاخص برای چند روز سطح یک میلیون و 200 هزار واحدی را از دست داده بود اما در دو روز معاملاتی انتهای مجددا توانست این سطح را پس بگیرد. این در حالی بود که شاخص کل هم وزن در این هفته افتی 0.6 درصدی را تجربه کرد.

هفته ثبات در بورس به سرانجام رسید ، دارا یکم 6 درصد بازدهی داشت

در معاملات این هفته گروه فلزات اساسی، بانکی و خودرویی بیشترین ارزش معاملات را داشتند و نمادهای فلزات اساسی و بانکی بیشترین تقاضا را برای خرید به خود اختصاص دادند. در این هفته همچنین صندوق های دولتی پالایشی و دارا یکم به ترتیب 2.4 و 6.6 درصد بازدهی مثبت از خود به جای گذاشتند.

ارزش معاملات این هفته هم در مجموع 17 هزار و 255 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته گذشته بیش از 5 درصد افزایش یافت. در این هفته به جز دو صندوق پالایشی و دارا یکم که بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند، شپنا، وبلمت و خساپا از دیگر نمادهای پرمعامله بودند. اگر چه در این هفته تقاضا در نمادهای شاخص ساز نسبتا خوب بود ولی همچنان نمادهای کوچک تر در صف فروش قفل بودند و حتی حجم معاملات آنها بسیار کمتر از حجم مبنا به ثبت رسید.

همچنین در این هفته رئیس سازمان بورس از تزریق 5 هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی به بازار سخن گفت، موضوعی که موجب حمایت از بازار شد. هر چند باید دید این وعده ها چه زمانی تحقق پیدا می نماید و آیا این حمایت های لفظی در عمل محقق می شوند یا خیر. به نظر می رسد هفته آینده، هفته سرنوشت سازی برای بورس باشد و اگر فرایند افزایش تقاضا در نمادهای کوچک تر بازار نیز مشهود گردد، می توان به آینده بورس امیدوار بود.

مهمترین اخبار و اطلاعات بازار سهام را از صفحه بورس تحارت نیوز دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 871

به "هفته ثبات در بورس به سرانجام رسید ، دارا یکم 6 درصد بازدهی داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته ثبات در بورس به سرانجام رسید ، دارا یکم 6 درصد بازدهی داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید