نمایشگاه کاریکاتور حق مسلم ماست؛ آثاری در میانه کاریکاتور و گرافیک

به گزارش کهن پارس، جمال رحمتی داور بخش کاریکاتور یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر گفت که آثار ارائه شده در نمایشگاه حق مسلم ماست در فاصله میان کاریکاتور و گرافیک ایستاده است.

نمایشگاه کاریکاتور حق مسلم ماست؛ آثاری در میانه کاریکاتور و گرافیک

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه کهن پارس پویا، در حاشیه افتتاح تازه ترین نمایشگاه گرافیک و کاریکاتور محمد حسین نیرومند با عنوان حق مسلم ماست، جمال رحمتی کاریکاتوریست سرشناس کشور با اشاره به آثار ارائه شده از سوی حسین نیرومند در عرصه کاریکاتور ایران ، وی را یکی از پایه های اصلی کاریکاتور ایران دانست.

وی گفت: در مقطعی که همه ما تازه می خواستیم کار کاریکاتور را شروع کنیم، آقای نیرومند و بچه های گروه کاسنی پیگیر انتشار کیهان کاریکاتور بودند که به نظرم موج اصلی کاریکاتور ایران با انتشار این مجله شکل گرفت. شخصیت آقای نیرومند از این جهت که چهره ای دانشگاهی است و در این زمینه کار تئوریک انجام می دهد، شخصیت مهمی است.

وی درباره آثار ارائه شده در نمایشگاه حق مسلم ماست گفت: آن چه در این نمایشگاه اجرا شده این که در فاصله بین کاریکاتور و گرافیک ایستاده است؛ یعنی هم از عناصر بصری گرافیک که همان پیکتوگرام است استفاده کرده و هم در بخش موضوع، از کاریکاتور بهره گرفته که به نظرم به خوبی از عهده انجام این کار برآمده است.

رحمتی در سرانجام به موضوع ارتباط آثار نمایش یافته در این نمایشگاه با مخاطب اشاره کرد و گفت: حُسن این کارها این است که مثل کار پیکتوگرام، در سریع ترین حالت ممکن با مخاطب ارتباط برقرار می کنند و خیلی زود مخاطب را درگیر خود می کنند و بدین ترتیب با ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطب ثبت میشوند.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 52

به "نمایشگاه کاریکاتور حق مسلم ماست؛ آثاری در میانه کاریکاتور و گرافیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه کاریکاتور حق مسلم ماست؛ آثاری در میانه کاریکاتور و گرافیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید