مسابقه دات کام به پله سوم رسید

به گزارش کهن پارس، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون، این کتاب که برای اولین بار در سال 1393 در انتشارات کانون پرورش فکری به چاپ رسیده بود، برای سومین مرتبه بازنشر شد.

مسابقه دات کام به پله سوم رسید

قصه کتاب مسابقه دات کام درباره دختری تهرانی به نام سحر است که هدیه جشن تولد سیزده سالگی اش را از طریق یک سایت اینترنتی، از پدرش دریافت می کند. پدرش برای جالب تر شدن کار، هدیه را در یک بازی که شکل مسابقه دارد، به دخترش می دهد. موضوع مسابقه داستان تعیین رنگ آینده سحر است. گره خوردگی زندگی و آینده مردم ایران به رنگ اتفاق تاریخی خاصی است که نمونه هایی انگشت شمار در تاریخ ایران دارد و نویسنده خواسته تا این اتفاق را در زندگی نوجوان امروز ایران بررسی کند. رنگ آینده شخصیت اصلی داستان سفید است.

بکایی، نویسنده این کتاب درباره آن گفته است که مسابقه دات کام را همزمان با رویدادهای سال 1388 و روزهایی که رنگ برای مردم ایران اهمیت ویژه ای داشت نوشتم. گره خوردگی زندگی و آینده مردم ایران به رنگ، اتفاق تاریخی خاصی است که نمونه هایی انگشت شمار در تاریخ ایران دارد و من خواستم این اتفاق را در زندگی نوجوان امروز ایران بررسی کنم.

حسین بکایی داستان نویس، مترجم، منتقد ادبیات داستانی و مدرس داستان نویسی است. از او مقالات متعددی نیز درباره فرهنگ ایران و ادبیات معاصر کودک منتشر شده است.

بر همین اساس، خورشید کالسکه سوار و زنگ ها و راه ها (سرگذشت بازرگانی در ایران) هر دو از مجموعه نیاکان ما، شاه ها و تاج ها از مجموعه روزها و یادها و ترجمه دو کتاب از مجموعه چگونه روی می دهد؟ با عنوان های چگونه یک آتشفشان تبدیل به جزیره می شود؟ و چگونه یک زمین لرزه تبدیل به سونامی می شود؟ برخی از کتاب های این نویسنده است که از سوی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان منتشر شده است.

کتاب مسابقه دات کام به زبان ترکی هم ترجمه و در کشور ترکیه منتشر شده است. این کتاب مناسب نوجوانان بالای 15 سال است و پیش از این 6هزار و 500 نسخه از آن به چاپ رسیده بود. اکنون این کتاب در چاپ سوم با شمارگان دو هزار و 500 نسخه و به قیمت 12هزار تومان در فروشگاه های کانون پرورش فکری و مجموعه شهر کتاب در دسترس علاقه مندان است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 42

به "مسابقه دات کام به پله سوم رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسابقه دات کام به پله سوم رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید