محاکمه سارق خیانتکار

به گزارش کهن پارس، تهران (پانا) - مرد تبهکار که با همدستی سه دوستش از خانه ویلایی مرد ثروتمند و همسر فنلاندی وی سرقت نموده بود در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز محاکمه شدند.

محاکمه سارق خیانتکار

به گزارش ایران، رسیدگی به این پرونده از سال 97 به دنبال تماس مردی با مرکز فوریت های پلیسی 110 شروع شد. وی به مأموران گفت: با همسرم در خانه نشسته بودیم که ناگهان 4 مرد نقاب دار وارد خانه شدند و اموالمان را سرقت کردند.

وقتی مأموران راهی خانه ویلایی این مرد شدند، او را که بشدت مجروح شده بود همراه همسر خارجی اش پیدا کردند. وی پس از انتقال به بیمارستان به ماموران گفت: من تازه از سفر خارج آمده بودم و با همسرم در خانه نشسته بودیم که شبانه چهار نفر که صورتشان را با نقاب سیاه پوشانده بودند وارد خانه ما شدند و با شمشیر و قمه مرا زخمی نموده و همسرم را تهدید به مرگ کردند بعد هم به زور هر چه دلار و طلا و اموال قیمتی در خانه داشتیم سرقت کردند.

ماموران در نخستین گام پس از آنالیز اموالی که سرقت شده بود، ارزش ریالی آن را معادل 370 میلیون تومان برآورد کردند. با توجه به اینکه مرد جوان تازه از سفر خارج برگشته بود، این فرضیه قوت گرفت که سارقان از این موضوع اطلاع داشته اند و به احتمال زیاد سارقان از آشنایان مالباخته بوده اند.

بدین ترتیب تحقیقات از آشنایان وی ادامه یافت تا اینکه در بازپرسی از یکی از دوستان شاکی به وی مشکوک شدند و در بازرسی از خانه وی بخشی از اموال مسروقه پیدا شد.

وحید 35 ساله که از دوستان قدیمی مالباخته بود خیلی زود به طراحی و اجرای نقشه سرقت از خانه ویلایی اعتراف کرد و گفت: من می دانستم که دوستم تاجر ثروتمندی است و اموال با ارزشی در خانه دارد وقتی از سفر برگشت با اطلاع از این که مقدار زیادی دلار و پول در خانه دارد با سه همدستم به خانه اش رفتیم و وقتی مقاومت کرد او را با قمه و شمشیر مجروح کردیم.

پس از اعتراف این متهم به جرمی که مرتکب شده بود سه همدست او نیز خیلی زود شناسایی شدند.

بدین ترتیب میثم و سعید دستگیر شدند اما یاسر با گذشت دو سال از این ماجرا همچنان فراری و تحت تعقیب است. خاتمه متهمان در شعبه یکم دادگاه کیفری تحت محاکمه نهاده شدند. متهم اصلی که در زندان بود به صورت ویدئو کنفرانس تحت محاکمه نهاده شد و دو متهم دیگر که با قید وثیقه از زندان آزاد شده بودند پای میز محاکمه ایستادند.

در ابتدای جلسه دادگاه، شاکی پرونده بار دیگر به توضیح ماجرا پرداخت و در حالی که برای متهمان درخواست مجازات داشت، گفت: این چهار سارق با شمشیر شبانه وارد خانه ام شدند و مرا مورد ضرب و جرح قرار دادند. با اینکه دو سالی از این ماجرا سپری شده هنوز جای زخم ها روی بدنم مانده است و همسرم هنوز وحشت زده و افسرده است، برای آسیب بدنی که به من وارد شده 50 میلیون تومان دیه مشخص کردند اما آسیب روحی که به من و همسرم وارد شده قابل جبران نیست. این مرد سال ها در خانه من نان و نمک خورد اما خیانت کرد و اموالم را سارقید.

سپس متهمی که در زندان بود به وسیله مانیتوری که مقابل رئیس دادگاه قرار داشت در برابر تفهیم اتهامش گفت: قبول دارم که سرقت را مرتکب شدم و حالا تقاضای بخشش دارم. آن گاه متهم دیگر پرونده با قبول اتهامش مدعی شد که بسیار کوشش نموده است تا رضایت شاکی را جلب کند و حاضر است که با برگرداندن اموال سرقت شده اشتباهش را جبران کند. متهم سوم نیز با ابراز پشیمانی از جرمی که مرتکب شده درخواست بخشش کرد.

پس از خاتمه اظهارات متهمان و وکلایشان، رئیس دادگاه ختم جلسه دادگاه را خاطرنشان کرد و برای صدور رأی با دیگر قاضی مستشار خود وارد شور شدند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 537

به "محاکمه سارق خیانتکار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محاکمه سارق خیانتکار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید