قبل از رزرو هتل باید به چه نکاتی دقت کنید؟

به گزارش کهن پارس، نکات مهم برای رزرو هتل

اگراین که قبل از رزرو هتل باید چه نکاتی را در نظز بگیرید را در موتورهای اینتنرتی جستجو نموده اید و به دنبال آن بوده اید و در نهیات به مطلب ما رسیده اید، بدون شک در تدارک یک سفر هستید و می خواهید تا دست به انتخابی درست در رزرو هتل خود بزنید. فرقی هم ندارد که مقصد شما داخلی و یا خارجی باشد؛ رزرو آنلاین هتل مخصوصا مقصدی که برای اولین بار است می خواهید به آن سفر کنید یکی از کارهایی است که اگر به آن وارد نشوید ممکن است تبدیل به یک کار سخت گردد که نتیجه خوبی هم شاید در نهایت همه سختی ها نداشته باشد! اما به شما می گوییم که راه هایی هست که در غالب نکات مهم برای رزرو هتل این کار را برای شما بسیار ساده و آسان می نماید. ما امروز آمده ایم تا همین نکات را برای شما بازگو نماییم پس در ادامه با ما در خبرنگاران و در مطلب نکات مهم برای رزرو هتل همراه باشید.

قبل از رزرو هتل باید به چه نکاتی دقت کنید؟

برای خواندن این مطلب، حدود 5 دقیقه زمان احتیاج دارید.

رزرو آنلاین هتل، یکی از آسان ترین کارهای جهان!

اگر شما برای اولین بار است که تصمیم گرفته اید که به صورت آنلاین هتل رزور کنید و یا حتی در دفعات قبل در این زمینه اشتباهاتی داشته اید و دیگر همچون سابق دست و دلتان به رزرو هتلی آن هم به اصطلاح ندیده و نشناخته نمی رود، باید بگوییم که قرار نیست دیگر با خواندن نکات مهم برای رزرو هتل دچار پشیمانی در خصوص دریافت هتل در مقصد مورد نظرتان شوید.

بارها برای افراد مختلف این مشکل پیش آمده است که در هنگام رزرو هتل محل اقامت خود چه در شهرهایی که قبلا به آن سفر نموده اند و چه در مقاصدی که برای بار اول است که می خواهند به آن سفر کنند، هتلی را در نهایت رزرو می کنند که باب میل آنان در نیاید! این باب میل نبودن دقیقا به این معناست که این هتل دارای خدماتی بوده که با احتیاجهای این افراد سازگار نبوده.

برای این که یک انتخاب و رزرو درست و کارساز در زمینه هتل ها داشته باشید، نکاتی وجود دارد که شما را در این زمینه به بهترین انتخاب ممکن می رساند. ما می خواهیم این موارد را به تفصیل و تفسیر برای شما بیان کنیم تا راهنمای شما در این زمینه شوند و در نهایت یکی از پایه گذاران سفری خوب و به یاد ماندنی برای شما حداقل در بخش رزرو هتل شوند.

قدم اول، تمامی هتل های مقصد خود را جستجو کنید!

هر کسی برای سفر بدون شک بودجه ای معین و معلوم دارد که هزینه اسکان و اقامت در هتل هم در بین موارد مختلف بودجه اش معلوم و معین شده است و برای یاقی پولش هم نقشه هایی در سر دارد.

یکی از نکات مهم برای رزرو هتل که می تواند برای شما نتیجه ای معین کننده را رقم بزند این است که وقتی که دارید هتل های مقصد خود را آنالیز می کنید، بدون توجه به این که چقدر پول دارید و میزان بودجه اقتصادی شما زیاد و یا کم است همه هتل ها را از 6 ستاره تا یک اقامتگاه بسیار معمولی را مورد آنالیز و تفسیر خود قرار دهید! شاید فکرکنید این کار بی فایده است اما باید یبه شما بگویم که با این کار و با اختصاص دادن بین 15 الی 30 دقیقه زمان می توانید تا یک تصور کلی از انواع خدمات و امکانات مختلف در مقصد خود را در نهایت این کار آگاه شوید.

با این که همه هتل ها در ارائه بعضی خدمات و امکانات مختلف و متفاوت عمل می کنند ولی این حقیقت غیر قابل انکار است که 90 درصد خدماتی که در هتل ها دریافت می کنید، با یکدیگر یکسان هستند و تنها شکل ارائه آن خدمات است که تفاوت اصلی را برای شما ایجاد می نماید!

بنابراین پیشنهاد ما برای شما این است که اول یک تصور کلی نسبت به هتل های موجود در مقصد خود پیدا کنید و بعد بروید به سراغ هتلی که با بودجه شما همخوانی دارد.

خدمات هتل ها را با یکدیگر مقایسه کنید!

قدم بعدی درباره نکات مهم برای رزرو هتل در مقاصد مختلف این است که انواع خدمات مختلفی که هتل به مسافران خود ارائه می نماید را با یکدیگر مورد آنالیز و مقایسه قرار دهید تا نتیجه جالبی را بگیرید. یکی از فایده های مهم این کار این است که با این کار می توانید این را متوجه شوید که آیا هتلی در مقصد شما هست که با همین مقدار هزینه خدمات بیشتری را ارائه دهد؟

به ستاره های هتل ها دقت کنید

درست است که نمی توان از روی ستاره های یک هتل به صورت صد در صدی شکل ارائه خدمات یک هتل را قضاوت کرد اما این که آیا این هتل امکاناتش کامل است و یا نه و یا حتی این که خدماتی که به شما ارائه می گردد در نهایت کم است و یا برعکس؛ می توانید به آن دست یابید. با این حال دقت به تعداد ستاره های یک هتل، یکی از روش های سنتی و بسیار پرکاربرد در انتخاب یک اقامتگاه مناسب و در عین حال با هزینه ای مناسب است.

این یکی از قوانین خاکستری در این زمینه است که در بعضی از کشورهایی همچون اسپانیا خیلی مهم است که تعداد ستاره های یک هتل با میزان خدمات و امکاناتی که برای مسافران و اقامت کنندگان تهیه دیده است، یکی باشد و در یک کلام ستاره های یک هتل کاملا تمامی خدمات و تجهیزات آن را تشریح می نماید. به همین خاطر است که به شما می گوییم که ستاره های یک هتل را از اولویت های خود قرار دهید زیرا تا 70 درصد و بیشتر ستاره های یک هتل در انتخاب آن تاثیر گذار هستند.

هتل ها را فقط از روی عکس قضاوت نکنید، امکانات آن را کامل آنالیز نمایید!

یکی از نکات مهم برای رزرو هتل این است که حتما امکانات آن را به صورت کامل آنالیز کنید. بله ما هم می دانیم که بالاخره نمی گردد بدون آنالیز امکانات و خدمات یک هتل آن را رزرو کرد و این برای خود شما هم کاملا روشن و واضح است اما این اصل را از قلم نیاندازید که خیلی ها هستند که وقتی می خواهند که هتلی را رزرو کنند، چشمشان دیگر زیبایی های نمایش داده شده هتل در عکس ها را می گیرد و الباقی کارها و آنالیز ها را کنار می گذارند و رزرو خود را انجام می دهند! نمی گوییم که عکس ها را کنار بگذارید و اصلا نگاهشان نکنید اتفاقا برعکس، عکس هایی که از زوایای مختلف یک هتل چه در سایت خود هتل و یا در سایت های نقد و آنالیز آن ها می گذارند؛ اطلاعات خوبی را به شما می دهند.

اما، تصمیم نهایی خود را باید تحت تاثیر آنالیز کامل توضیح خدمات و امکانات هتل مورد نظرتان اعمال کنید.

نوع اتاق های یک هتل

با توجه به تعداد نفراتی که با شما در این سفر همراه هستند، یکی دیگر از نکات مهم برای رزرو هتل که می تواند بر روی تصمیم شما بسیار تاثیرگذار باشد این است که اتاق های هتلی که شما برای اقامت می خواهید رزرو کنید، برای اقامت چند نفر در نظر گرفته و تجهیز شده اند؟ این که شما محبت آمیز، خانوادگی و یا حتی به قصد کار و تجارت می خواهید به جایی سفر کنید بسیار بر روی اتاقی که می خواهید رزرو نمایید تاثیر گذار است.

به طور مثال کسانی که قصد سفر به جایی را دارند و هدفشان از این سفر تجاری است، برایشان مهم است که اتاقشان میز کار، اینترنت پر سرعت WIFI و یا حتی لپ تاب و سیم شارژر داشته باشد.

در بعضی از هتل ها اتاق ها تنها برای اقامت 2 نفر مجهز شده اند و در بعضی از هتل های دیگر، امکان اقامت یک کودک با امکانات مناسب و یا اضافه شدن تعداد نفرات بیشتر هم وجود دارد.

پذیرایی هتل چگونه است؟

در قسمت توضیح خدمات معمولا به این قسمت حتما دقت کنید که خدمات پذیرایی هتلی که دارید آن را آنالیز می کنید، چگونه است؟

آیا خدمات در این هتل رایگان است و یا نه، برای بیشتر خدمات باید هزینه اضافی بپردازید؟ پذیرایی هتل ها و توضیح آن ها یکی از نکات مهم برای رزرو هتل هستند که رابطه بسیار مستقمی با میزان هزینه ای که شما در نظر گرفتید، دارند.

معمولا در سایت هایی مثل سایت Booking که هم خدمات هتل ها را به همراه تمامی اطلاعاتشان مورد بحث و آنالیز قرار می دهد و هم کار رزرو را انجام می دهند، در کنار خدمات پذیرایی که شامل پرداخت هزینه می شوند حتما این مسئله را ذکر می کنند که آن ها شامل دریافت هزینه ای اضافی هستند یا خیر.

از یک سایت مطمئن هتل خود را رزرو کنید

یکی از راه هایی که دست آخر شما را در هر صورتی به یک انتخاب خوب در رزرو هتل منتهی می نماید این است که از یک وب سایت مطمئن و امتحان پس داده در زمینه نه تنها هتل ها اعتماد کنید از آن ها بخواهید که هتلی خوب را در شهر مورد نظرتان به شما معرفی کنند.

یکی از این سایت ها، وب سایت آنلاین کهن پارس است که برای این کار شما را به بهترین هتلی که در مقصدتان هست، می رساند. در وب سایت کهن پارس فیلترهای مختلفی وجود دارد که شما را در زمینه انتخاب هتل مورد نظرتان یاری خواهد نمود.

این فیلترها از قیمت کم و زیاد گرفته تا تعداد ستاره های هتل و یا نوع آن و یا حتی خیابان های معروف و خوش راستا مقصدتان را شامل می گردد.

ضمناً به غیر از وب سایت می توانید به وسیله اپلیکیشن موبایلی و یا ارتباط مستقیم با کارشناسان ما به وسیله شماره تلفن 8540 و یا به صورت حضوری، هتل مورد نظر خود را پیدا کنید و به ساده ترین و سریع ترین روش ممکن کارهای رزرو هتل خود را انجام دهید.

کامنت های مردم را به دقت بخوانید!

در جهانی امروزی که با استفاده از تکنولوژی همه مرزها و فاصله ها به نوعی درنوردیده شده اند، دیگر می توان از همه چیز سر درآورد!

اگر می خواهید هتلی را رزرو کنید که هنوز هم به رزرو آن شک دارید و احساس می کنید که هنوز هم باید وروردی های اطلاعاتی شما باز باشد، کامنت های کسانی که قبلا در آن هتل اقامت نموده اند را مطالعه نمایید!

نگویید که این کار وقت گیر و شاید بی اهمیت است زیرا اگر اینگونه بود مطممئن باشید که اصلا قسمتی به آن اختصاص داده نمی شد!

می توانید از کامنت ها (خواندن حداقل 10 کامنت) متوجه شوید که در یک هتل سطح ارائه خدمات چگونه است و یا این که مردم از اقامتشان در این هتل راضی بوده اند یا خیر؟

پیشنهاد می کنیم که خودتان هم حتما این کار را انجام دهید و مسافران دیگر را در تجربه اقامت خود در یک هتل به اشتراک بگذارید زیرا، نظر و تجربه شما حتما یاری بزرگی به شخصی دیگر خواهد نمود.

به موقعیت قرارگیری هتل خود دقت نماید

یکی از نکات مهم برای رزرو هتل برای هر کسی این است که با توجه به موقعیت قرارگیری و مکانی یک هتل، دسترسی مسافران به خابان های اصل، ایستگاه های وسایل حمل و نقل عمومی، فاصله تا جاذبه های اصلی و معروف شهر چگونه است؟!

این که شما بخواهید یک هتل با فول امکانات را رزرو کنید و قصدتان گشت و گذار در جاذبه های مختلف و آشنایی با محیط شهری باشد عملا باید هزینه زیادی را برای رفت و آمد خود بپردازید و به این صورت هزینه های سفرتان حتی زیاد هم بگردد.

در عوض هتلی که دسترسی آن به مرکز شهر و وسایل حمل و نقل عمومی نزدیک و بسیار مناسب باشد، خود می تواند یک مزیت بسیار خوب و معین کننده باشد.

البته باید باز هم به اولویت های خود نگاه کنید. دوست دارید هتلتان در یک محیط آرام و دنج باشد یا دسترسی آن به مراکز شهر آسان باشد؟ در هر صورت انتخاب با شماست.

چکیده ای از تمامی نکات مهم قبل از رزرو هتل

تجربه شما از رزرو هتل آن هم به صورت آنلاین چیست؟ ما از شما می خواهیم تا تجربه خود را برای ما کامنت کنید.منبع: الی گشت

انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 36

به "قبل از رزرو هتل باید به چه نکاتی دقت کنید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبل از رزرو هتل باید به چه نکاتی دقت کنید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید