سرنوشت تکان دهنده دختر لاکچری تهران، نیکو در کابوس اعدام

به گزارش کهن پارس، زن 27 ساله به اتهام کار در آشپزخانه فراوری شیشه در زندان و منتظر صدور حکم است.

سرنوشت تکان دهنده دختر لاکچری تهران، نیکو در کابوس اعدام

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از خبرنگاران،زن 27 ساله به اتهام کار در آشپزخانه فراوری شیشه در زندان است. او قبلا یک بار به اعدام محکوم شده بود. متهم در روز های کرونایی با ماسک روبرویم می نشیند. نوزاد چهارماهه ای هم در آغوشش خواب است.

می خواهد لباس خود را مرتب کند که از او می خواهم نوزادش را بغل من بدهد. کودکش را آغوش می گیرم و با پشت انگشت دستم را روی پوست مخملی اش می کشم. زندان در تقدیر او منزلگاهش رقم خورده و زنی که اتهام سنگین قاچاق مواد مخدر را یدک می کشد و یک بار چوبه دار را بوسه زده و به زندگی بازگشته است؛ مادر اوست.

13 ساله بودم که در پارتی لاکچری دوستانم معتاد شدم

اسم و سنت را به من بگو.

نامم نیکو است.27 سال دارم.

اتهامت چیست؟

قاچاق شیشه. نزدیک 5 گرم شیشه از من کشف کردند.

اعتیاد هم داری؟

الان دیگر خیلی وقت است که لب به مواد مخدر نزده ام. به عشق دخترم می خواهم مواد مخدر را کنار بگذارم.

چه شد که معتاد شدی؟

13 ساله بودم که با دوستانم تصمیم گرفتیم از مدرسه فرار کنیم. وضع اقتصادی همه مان توپ بود! جیبمان هم پر پول بود. یکی از دوستانم دوست پسر داشت و گفت در خانه او مهمانی است. به سر و وضعمان رسیدیم و به پارتی رفتیم. آن زمان اصلا مواد مخدر را از نزدیک ندیده بودم. در آن مهمانی برای اولین بار دست چند نفر مواد مخدر دیدم.

قبلا هم به اینطور مهمانی ها رفته بودی؟

پارتی رفته بودم، اما آن مهمانی که آن شب رفتم خیلی لاکچری بود. خیلی خرج نموده بودند.

آن شب تو هم مواد مخدر مصرف کردی؟

بله. من برای اولین بار مصرف مواد را تجربه کردم. یک نفر به من گفت بیا یک کام بگیر، من هم آغاز کردم به کشیدن مواد. دختر پر شر و شوری بودم. دلم می خواست جلب توجه کنم و دوست داشتم همه فکر نمایند که من خیلی با حالم!

و در جمع شما مواد کشیدن معنی باحالی می داد؟

آن زمان فکر می کردم با حالی یعنی هر کاری جمع انجام دادند من عقب نمانم!

بعد چه شد؟

از حسی که بعد از مصرف مواد مخدر داشتم خوشم آمد. برای همین هر وقت با دوستانمان دور هم جمع می شدیم، مواد مصرف می کردم. اما هنوز معتاد نشده بودم. مدتی که گذشت بیشتر اوقات خوابم می آمد. یک روز با دوستم تلفنی حرف زدم و او گفت که مثل من بیشتر وقت ها خواب آلود است. این موضوع را به دوست پسرش هم گفته بود و آن پسر گفته بود برای این است که شیشه نمی کشید. تازه فهمیدم که کم کم به شیشه اعتیاد پیدا نموده ام.

با یک دائم الخمر ازدواج کردم

پدر و مادرت متوجه شدند معتاد شدی؟

اوایل چیزی نمی دانستند. بعد از اینکه ازدواج کردم فهمیدند. پدرم وقتی من خیلی کوچک بودم مادرم را طلاق داده بود و از او خبر نداریم. مادرم با یک مرد خیلی پولدار هندی ازدواج کرد. آن مرد مسلمان شده بود و در ایران خانه ای شبیه کاخ برایمان در قیطریه خریده بود. البته وضع اقتصادی پدر خودم هم بد نبود. اما ناپدری ام خیلی بیشتر برایمان خرج می کرد.

چند سالت بود که ازدواج کردی؟

15 ساله بودم که در رفت و آمد با دوستانم، متوجه شدم که مدتی است پسری من را تعقیب می نماید. با هم دوست نبودیم، اما از من خوشش آمد و به خواستگاری ام آمد. من هم با اینکه مشکل جدی ای با مادرم و ناپدری ام نداشتم، اما فکر کردم اگر شوهر کنم بهتر از این است که هر روز با آن ها بگومگو کنم. انگار دیگر حوصله خانه مان را نداشتم! مادرم می گفت باید درس بخوانی، اما من پایم را در یک کفش کردم و گفتم می خواهم ازدواج کنم.

دلیلش این نبود که می خواستی ماجرای معتاد شدنت را نفهمند؟

شاید یکی از دلایلش هم همین بود.

شوهرت چطور مردی بود؟

بیکار و دائم الخمر! کاری به کار من نداشت. حتی تا مدتی بعد از ازدواج نمی دانست که من معتاد هستم.

بعد چه شد که فهمید؟

بعد از ازدواج در کار قاچاق مواد مخدر افتاده بودم. شوهر دوستم آشپزخانه شیشه داشت و من هم در کار پخش مواد مخدر بودم. وقتی برای پخش مواد شب ها دیر به خانه می آمدم، شوهرم بو برد که ماجرا از چه قرار است.

به اتهام قاچاق به اعدام محکوم شدم

تو گفتی که وضع اقتصادی بدی نداشتی. چرا به کار خلاف رو آوردی؟

خانواده ام نمی دانستند اعتیاد دارم. شوهرم هم بیکار بود. برای تامین مخارج اعتیادم مجبور شدم.

بعد چه شد؟

تازه صاحب یک فرزند شده بودم که دستگیر شدم. چهار نفر هم جرم داشتم که همه آن ها اتهام را گردن من انداختند تا خودشان را خلاص نمایند. بعد به اتهام سرکردگی باند قاچاق مواد مخدر در 17 سالگی محکوم به اعدام شدم. اما وکیل گرفتم و، چون زیر هجده سال بودم با یک درجه تخفیف محکوم به حبس ابد شدم. هفت سال در زندان ماندم و دو بار عفو خوردم و آزاد شدم.

برای بار دوم به اتهام قاچاق دستگیر شدم

بعد از آزادی سرت به سنگ نخورده بود؟

طلاق گرفته بودم و فرزندم را نمی دیدم. انگار با خودم سر لج افتاده بودم. خانواده ام می گفتند به من اعتماد ندارند و می ترسیدند که من باز هم سمت موادمخدر بروم. برای همین خیلی کنترلم می کردند. همین باعث شد که یک بار دیگر به اولین خواستگارم جواب مثبت بدهم و ازدواج کردم. شوهرم دلش می خواست از پله اول به پله صدم برسد. با دایی اش کل کل داشت و برای همین باز هم پخش مواد مخدر را با شوهرم آغاز کردم. این بار با یکی از دوستانمان آشپزخانه پخت شیشه زدیم. آخر شب ها خودمان مواد مخدر را پخش می کردیم. یک شب موقعی که داشتم به یک مشتری جرم می دادم، دستگیر شدم. آن زمان نمی دانستم باردارم. در زندان دوران بارداری ام را سپری کردم و فرزندم را جهان آوردم.

در صحبتت گفتی، به دوستم جرم دادم. منظورت مخدر شیشه است؟

بله. عادت کردیم به جای شیشه بگوییم جرم! یا بار؛ یا کار!

چرا؟

چون هر قدر از واژه شیشه کمتر استفاده کنیم بهتر است. باعث می گردد در حرف ها کسی به ما شک نکند. راز کار ما نباید لو برود. وگرنه باید حبس بکشیم.

صادقانه بگو که بعد از آزادی باز هم سراغ قاچاق می روی؟

قاچاق برای من خیر نداشت. قبلا می گفتم حبسش را کشیدم چرا خودش را نکشم! اما الان عشق به پسرکم من را فقط محو او نموده است. دلم نمی خواهد با قاچاق و حبس آینده اش را خراب کنم. دلم می خواهد از اینجا که بیرون رفتم با خانواده ام زندگی کنم. همسرم یک مرد هوس ران است و در آستانه جدایی از او هستم. اما می خواهم به خانواده ام ثابت کنم که دیگر سمت مواد مخدر نمی روم. حتی اگر لازم باشد چند ماه در خانه جلوی چشمشان می نشینم.

یکدفعه نوزاد چهارماهه اش از خواب بیدار می گردد. گریه نمی نماید، تند تند نفس های عمیق کوتاه می کشد و با مشت کوچکش محکم چشمش را می مالد.

به مادرش می گویم ابرویش را با نوک انگشت بخاران.

همین کار را می نماید و کودک آرام می گیرد و دوباره می خوابد.

مادر انگار کشف بزرگی نموده باشد، به من نگاه می نماید و لبخند می زند. چشم هایش برق می زند. می گوید:از کجا می دانستی؟

می گویم:از راز های مادری است! اما اینطور راز ها اگر لو برود اشکالی ندارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 484

به "سرنوشت تکان دهنده دختر لاکچری تهران، نیکو در کابوس اعدام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت تکان دهنده دختر لاکچری تهران، نیکو در کابوس اعدام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید