سامانه ثبت نام یارانه اعتباری خرید کتاب باز شد

به گزارش کهن پارس، تهران (پانا) - معاون اداری و مالی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از بازگشایی مجدد سامانه ثبت نام یارانه اعتباری خرید کتاب ویژه دانشجویان، طلاب و اعضای هیات علمی خبر داد.

سامانه ثبت نام یارانه اعتباری خرید کتاب باز شد

به گزارش ستاد خبری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، محمد خلج(معاون اداری و مالی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران) دراین باره گفت: با توجه به تماس های مکرر و استقبال دانشجویان، طلاب و اعضای هیئت علمی، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعتبار یارانه خرید کتاب ویژه این گروه ها را افزایش داد. لذا سامانه ثبت نام یارانه اعتباری خرید کتاب به نشانی ketab.ir مجددا برای ثبت نام علاقه مندان در دسترس قرار گرفته است.

او همچنین تاکید کرد: با توجه به این که در روزهای پایانی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران قرار داریم دانشجویان، طلاب و اعضای هیئت علمی هرچه سریع تر نسبت به ثبت نام و خرید کتاب اقدام کنند. یارانه خرید کتاب (بن کتاب) به صورت اعتبار خرید به کد ملی متقاضیان اختصاص پیدا می کند و برای ثبت نام نیاز به واریز وجه نیست و سهم خریدار از یارانه اعتبار خرید کتاب هنگام خرید کتاب محاسبه و کسر می شود.

خلج در ادامه بیان نمود: سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب 250 هزار تومان است که از این میزان 150 هزار تومان سهم مشارکت دانشجویان و طلاب بوده و 100 هزار تومان نیز سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران است. سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیات علمی نیز 500 هزار تومان است که از این میزان 250 هزار تومان سهم عضو هیئت علمی و 250 هزار تومان نیز برعهده معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران خواهد بود.

محمد خلج در پایان گفت: هر کد ملی تنها یک بار مجاز به دریافت یارانه خرید کتاب (بن کتاب) است و هنگام ثبت نام، شماره تلفن همراه باید فعال، در دسترس و در اختیار شخص ثبت نام کننده (کد ملی خریدار) باشد.

دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از سوم بهمن ماه آغاز شده و تا دهم بهمن ماه 1400 ادامه خواهد داشت. علاقه مندان برای بازدید و خرید کتاب می توانند به ketab.ir مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 فروردین 1401 بروزرسانی: 24 فروردین 1401 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 1245

به "سامانه ثبت نام یارانه اعتباری خرید کتاب باز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه ثبت نام یارانه اعتباری خرید کتاب باز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید