سامانه تأیید منشا ارز مجدداً فعال شد

به گزارش کهن پارس، سخنگوی گمرک گفت: با پیگیری های اجرا شده به وسیله گمرک، سامانه تأیید منشأ ارز بانک مرکزی که تبادل دیتایش را با گمرک متوقف نموده بود مجدداً فعال شد.

سامانه تأیید منشا ارز مجدداً فعال شد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، سید روح الله لطیفی گفت: ساعتی پیش با پیگیری های اجرا شده به وسیله گمرک، بانک مرکزی تبادل اطلاعات با گمرک را از سر گرفت و مشکل تأیید منشأ ارز اظهارنامه های گمرکی و یا تأیید سامانه ای ارز در زمان ترخیص کالا رفع شد و صاحبان کالا می توانند به اظهار کالا بپردازند.

لطیفی اضافه کرد: با پیگیری گمرک، و هماهنگی سازمان بازرسی کل کشور، شورای اجرایی فناوری اطلاعات، وزارت صمت و بانک مرکزی و جلسات مجزای امروز گمرک با بانک مرکزی و وزارت صمت، سامانه قبلی تأیید منشأ ارز، تبادل اطلاعاتش را با گمرک از سر گرفت و مجدداً فعال شد.

لطیفی تاکید نمود: این سامانه از سال 1390 فعال بوده و تأیید منشأ ارز واردات کالاها از این طریق از سوی بانک مرکزی در دو مرحله اظهار کالا و ترخیص صورت می گرفت که برای جایگزینی، تغییر سرویس و یا فرایند نو حتماً می بایست دیتاهای لازم بانک مرکزی در اختیار گمرک قرار گیرد.

وی اضافه کرد: گمرک اصراری بر دریافت مستقیم دیتا به روش گذشته از بانک مرکزی در آینده ندارد اما معتقد است که برای تغییر رویه و دریافت اطلاعات از سامانه جامع تجارت می بایست مانند همه جهان، سرویس نو تبادل دیتا همزمان با سرویس قدیم فعال گردد و صحت سنجی و پایداری دیتا هم آنالیز گردد و سپس سرویس قبلی کنار گذاشته گردد تا اینگونه صاحبان کالا و گمرک دچار مشکل نشوند و وظایف گمرک هم دچار خدشه نگردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 979

به "سامانه تأیید منشا ارز مجدداً فعال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه تأیید منشا ارز مجدداً فعال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید