رنگ بندی مناسب اتاق خواب

به گزارش کهن پارس، همانطور که به نظر می رسد ، انتخاب های دکوراسیون شما ممکن است منبع مسائل خواب شما باشد. بالشهای کرکی ، تشک راحت و پرده های خاموش ممکن است برای خنثی کردن سیگنال های ناخودآگاه رنگ دیوار شما به اندازه کافی کم باشد.

رنگ بندی مناسب اتاق خواب

چگونه رنگها بر رفتار تأثیر می گذارند؟

به گزارش خبرنگاران ، روانشناسی رنگ به ما می آموزد که رنگهای اطراف ما تأثیرات متفاوتی بر رفتار و روحیه ما دارند. همه ما به طور ذاتی این مفهوم را داریم: وقتی رنگ قرمز را می بینید به چه احساسی فکر می کنید؟ آبی چطور؟

رنگ ها بسکمک از جنبه های ظریف تجربه ما را تحت تأثیر قرار می دهند: مانند طعم غذا ، میزان گرم یا سرد بودن اتاق و حتی می تواند احتمال خرید غیرضروری ما را افزایش دهد.

استفاده از اصول روانشناسی رنگ در تزئینات منزل شما را قادر می سازد فضایی ایده آل برای هر مناسبتی ایجاد کنید: حتی خواب.

رنگها و تأثیر آنها بر خواب

به طور کلی ، رنگ های اصلی نسبت به سایه های کم رنگ و ملایم برای خواب مناسب نیستند. متخصصان خواب همچنین توصیه می کنند که یک سطح صاف را بیش از براق انتخاب کنید ، که باعث می شود رنگ نرمتر به نظر برسد.

  • کدام رنگها خواب را سرکوب می کنند؟
  1. بنفش

اگرچه بنفش برای بسکمک از ما مظهر تجملات است ، اما کیفیت خلاقیت الهام بخش آن می تواند رویاهای زنده و حتی کابوس ها را القا کند. به همین دلیل ، گزارش شده است که بنفش کمترین خواب را از همه دارد: 5 ساعت و 56 دقیقه.

  1. قرمز

قرمز یک سیگنال جهانی برای خطر است و بنابراین احتمالاً آرام ترین فضای خواب را فراهم نمی کند. این رنگ آتشین به همان اندازه می تواند احساس شور ، عشق و انرژی را القا کند و با افزایش فشار خون در ارتباط است: 6 ساعت و 58 دقیقه.

  1. قهوه ای

با توجه به اینکه بسکمک از ما پالت های رنگی خنثی تر را انتخاب کرده ایم ، قهوه ای برای برخی به یک اتاق خواب تبدیل شده است. با این حال ، رنگ قهوه ای احساس غم انگیزی ایجاد می کند و با غم همراه است. و به همین دلیل رنگ بدی برای خواب است: 6 ساعت و 5 دقیقه.

رنگهای دیگر خاکستری دلخراش و دلگیر هستند. در حالی که نمی خواهید دکوراسیون اتاق خواب شما بیش از حد تحریک شود ، احساساتی که سایه های خاکستری ایجاد می کنند بسیار آرام نیستند: 6 ساعت 12 دقیقه

  1. طلایی

طلا گرم ، روشن و آفتابی است ، اما ارتباط آن با ثروت می تواند نگرانی های مالی را در برخی از ما ایجاد کند. افرادی که در اتاق های طلا می خوابند به طور متوسط فقط 6 ساعت و 43 دقیقه خواب هستند.

  • کدام رنگها خواب را تقویت می کنند؟
  1. آبی

سایه های خاموش آبی مناسب ترین حالت برای خواب محسوب می شوند. این رنگ ها آرامش بخش هستند و احساس آرامش را تقویت می کنند که می تواند از کابوس جلوگیری کند: 7 ساعت و 52 دقیقه.

  1. زرد

زرد گرم و آرامش بخش است. بسکمک از ما استراحت در اتاق های زرد را آسان تر می کنیم. با این حال ، به یاد داشته باشید که از رنگهای اصلی خودداری کنید و به جای آن سایه نرم تری را انتخاب کنید: 7 ساعت و 40 دقیقه.

  1. سبز

سبزها می توانند به همان اندازه دلپذیر باشند و بیانگر راحتی و آرامش باشند. رنگ هایی مانند خزه یا زیتون گزینه های مناسبی برای ما که سبز را به آبی ترجیح می دهیم: 7 ساعت 36 دقیقه.

  1. نقره ای

هنوز هم لوکس ، نقره دارای خواص القایی است که می تواند به شما کمک کند سریعتر بخوابید. علاوه بر این ، کسانی که اتاق خواب نقره ای دارند تمایل بیشتری به کار دارند. به طور متوسط ، خوابیدن در یک اتاق نقره ای 7 ساعت و 33 دقیقه خواب خواهد داشت.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 669

به "رنگ بندی مناسب اتاق خواب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنگ بندی مناسب اتاق خواب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید