خطر تزریق اشتباه واکسن کرونا

به گزارش کهن پارس، امکان دارد به جای تزریق واکسن به محل صحیح خود، یعنی عضلات، در لایه چربی زیر پوست تزریق شود. به گفته بتس، خطرناک ترین بخش داستان این است که واکسن موثر نخواهد بود و تمام تلاش هایی که برای رسیدن به این لحظه انجام شده از بین می رود.

خطر تزریق اشتباه واکسن کرونا

اگر واکسن در جای درست خود تزریق نشود، موثر نخواهد بود

در هفته های اخیر، تصاویر مربوط به ویروس کرونا تغییر کرده و تصاویر تزریق واکسن در بازو، جایگزین تصاویر بیماران روی تخت بیمارستان و ماسک هایی که صورت را می پوشانند، شده است. اما یک پزشک آمریکایی در این تزریق واکسن چیز عجیبی دیده است.

بر اساس آن چه که رسانه های آمریکایی گزارش کرده اند، متخصص مغز و اعصابی در شهر نیویورک به نام تام بیتس، متوجه شد که تعدادی از اعضای کادر درمان واکسن را به درستی تزریق نمی کنند و نشانه هایی وجود دارد که در برخی موارد در زمان ورود سوزن واکسن به بدن انسان، فشار قوی به پوست وارد شده است.

به نوشته اسکای نیوز، این پزشک معتقد است که امکان دارد به جای تزریق واکسن به محل صحیح خود، یعنی عضلات، در لایه چربی زیر پوست تزریق شود. به گفته بتس، خطرناک ترین بخش داستان این است که واکسن موثر نخواهد بود و تمام تلاش هایی که برای رسیدن به این لحظه انجام شده از بین می رود.

بیتس با ارسال هشدار به گروه های پزشکی در شبکه های اجتماعی، زنگ هشدار را در مورد خطرات موجود در این روش تزریق به صدا درآورده است. این پزشک روش های صحیح تزریق واکسن کرونا را برای کادر درمان ترسیم کرده و در توییتر با هشتگی با عنوان بازوی من را فشار ندهید منتشر می کند.

این پزشک آمریکایی اظهارداشت: از این که واکسن را دریافت کرده ایم بسیار هیجان زده هستم و از دیدن افرادی که فرصتی برای دریافت آن ندارند بسیار متاسفم، اما احساس امنیت کاذب پس از واکسیناسیون بدتر است. او اضافه کرد: با وجود توزیع میلیون ها دوز واکسن در سراسر جهان، درصد کمی تزریق اشتباه، ممکن است منجر به افزایش قابل توجه عفونت شود.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 621

به "خطر تزریق اشتباه واکسن کرونا" امتیاز دهید

1 کاربر به "خطر تزریق اشتباه واکسن کرونا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر تزریق اشتباه واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید