خبرنگاران راه اندازی بخش کرونا در بیمارستان های نظام مافی شوش و کارون گتوند

به گزارش کهن پارس، دزفول-خبرنگاران- رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: بخش کرونا در بیمارستان های نظام مافی شوش و کارون گتوند برای رسیدگی و بستری بیماران مبتلا به کووید 19 راه اندازی شدند.

خبرنگاران راه اندازی بخش کرونا در بیمارستان های نظام مافی شوش و کارون گتوند

یوسف پریدار سه شنبه شب در گفت وگوی تلویزیونی افزود: حدود 300 تخت برای پذیرش و بستری بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان عظیم دزفول پیش بینی شده بود که درحال حاضر حدود 200 تا 210 بیمار بستری است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به راه اندازی آی سی یو جدید گفت: در حال حاضر چهار بخش آی سی یو در بیمارستان مشغول خدمات رسانی هستند.

وی با بیان اینکه ظرفیت تخت های این بیمارستان با توجه به افزایش بیماران در حال تکمیل شدن است، افزود: طبق برنامه ریزی قبلی قرار بود درصورت تکمیل ظرفیت، از بیمارستان های سطح پایین تر (سطح یک و 2) برای بستری بیماران استفاده و بیماران به چند گروه تقسیم شوند.

پریدار ادامه داد: قرار بر این شد که بیماران با حال بدتر در بیمارستان فوق تخصصی عظیم دزفول بستری و بیماران با حال عمومی بهتر و پایدار در بخش های کرونا بیمارستان های نظام مافی شوش و کارون گتوند بستری شوند.

وی افزود: از هفته گذشته تصمیم گرفتیم یکی از بخش های بیمارستان نظام مافی شوش و یکی از بخش های بیمارستان کارون گتوند که زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی دزفول هستند هر کدام به ظرفیت 25 تخت برای بستری بیماران کرونایی اختصاص یابند تا جوابگوی بیماران باشیم.

شهرستان دزفول بعد از اهواز بیشترین آمار مبتلایان به کرونا را در خوزستان به خود اختصاص داده است.

طبق اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، در 24 ساعت گذشته 2 هزارو 563 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد و تعداد مجموع بیماران کرونایی به 192 هزارو 439 نفر رسید.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 126

به "خبرنگاران راه اندازی بخش کرونا در بیمارستان های نظام مافی شوش و کارون گتوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران راه اندازی بخش کرونا در بیمارستان های نظام مافی شوش و کارون گتوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید