تضعیف سیستم ایمنی بدن با افزایش مزمن قند

به گزارش کهن پارس، صدا و سیما/ خانم دکتر مریم رضایی با بیان این مطلب درجمع خبرنگاران اضافه کرد: در مطالعات متعددی که در کشور های مختلف از جمله چین انجام شد، دیابت یکی از ریسک فاکتور های مهمی است که باعث افزایش عوارض و مرگ و میر می گردد.

تضعیف سیستم ایمنی بدن با افزایش مزمن قند

وی درباره اقداماتی که افراد دیابتی قبل از مبتلا شدن به کرونا باید انجام دهند، گفت: افراد دیابتی باید قند خود را در محدوده نرمال و کنترل شده قرار دهند.

وی اضافه کرد: به عنوان مثال افرادی که به دفعات دچار استفراغ و اسهال هستند یا اینکه اشتها و میلی به خوردن ندارند و میزان غذای آن ها بسیار پایین آمده، با توجه به قند هایی که چک می نمایند، انسولین آن ها ممکن است کم گردد.

وی با تأکید بر اینکه دیابتی ها باید از کم آب شدن بدن جلوگیری نمایند گفت: این افراد باید به صورت مکرر و در هر ساعت مایعات بدون شکر یا آب بنوشند، اگر این افراد اشتها ندارند توصیه می گردد 15 گرم کربوهیدرات هر یک ساعت یا 45 گرم کربوهیدرات هر 3 یا 4 ساعت میل نمایند که تمام این ها براساس قند هایی که در منزل چک می نمایند، تنظیم گردد.

این فوق تخصص غدد اضافه کرد: بیماران دیابت نوع یک اگر قند خون آن ها بالا باشد ممکن است احتیاج گردد هر 4 ساعت کتون ادرار خود را چک نمایند، به وفور می بینیم افراد دیابتی در ایام بیماری با توجه به اینکه اشتها ندارند انسولین یا داروی خود را قطع می نمایند که نظم قند خون آن ها به هم می ریزد.

وی گفت: ممکن است افرادی که استعداد ابتلا به دیابت دارند، در طی بیماری کرونا دچار افرایش قند شوند و یا حتی بیمارانی بوده اند که سابقه دیابت نداشته اند، اما در طی بیماری کرونا دچار افزایش قند خون شده اند، در این رابطه بحث هایی وجود دارد که شاید ویروس کرونا به گیرنده هایی روی پانکراس حمله می نماید و باعث افزایش قند خون می گردد.

این فوق تخصص غدد با بیان اینکه همچنین بیماران کرونا ممکن است تحت درمان با کورتون قرار بگیرند که این دارو ها نیز باعث افزایش قند خون می گردد، یادآور شد: بنابراین بیمارانی که این دارو ها را مصرف می نمایند باید قندشان توسط پزشک معالج کنترل گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 480

به "تضعیف سیستم ایمنی بدن با افزایش مزمن قند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تضعیف سیستم ایمنی بدن با افزایش مزمن قند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید