بانک مرکزی، اطلاعیه شماره 2 مرتبط با قانون چک، رفع محدودیت&zwnjهای ناشی از چک برگشتی برای بنگاه&zwnjهای اقتصادی به مدت یک سال

به گزارش کهن پارس، خبرنگاران - بانک مرکزی براساس مفاد قانون صدور چک با هماهنگی وزارت صمت و استانداری های سراسر کشور، رفع محدودیت های ناشی از چک برگشتی برای بنگاه های اقتصادی را به مدت یک سال اجرایی کرد.

بانک مرکزی، اطلاعیه شماره 2 مرتبط با قانون چک، رفع محدودیت&zwnjهای ناشی از چک برگشتی برای بنگاه&zwnjهای اقتصادی به مدت یک سال

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، بانک مرکزی براساس مفاد قانون صدور چک با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت و استانداری های سراسر کشور فرایند رفع محدودیت مشمولان آیین نامه شماره 72208 مورخ 12 شهریور ماه 1398 هیئت وزیران موضوع تبصره 1 ماده 5 مکرر قانون صدور چک را اجرایی کرد.

براساس تبصره 1 ماده 5 مکرر قانون صدور چک رفع محدودیت بندهای الف (عدم افتتاح هرگونه حساب و صدور کارت بانکی جدید)، ج (عدم پرداخت هرگونه تسهیلات بانکی یا صدور ضمانت نامه های ارزی یا ریالی) و د (عدم گشایش اعتبار اسنادی ارزی یا ریالی) در خصوص بنگاه های اقتصادی که دارای چک برگشتی هستند باتوجه به شرایط، اوضاع و احوال اقتصادی موجب اخلال در امنیت اقتصادی استان مربوط شود، به تشخیص شورای تأمین استان موارد یاد شده به مدت یک سال به حالت تعلیق درمی آید.

باتوجه به موارد فوق و در راستای اجرای ماده 6 آیین نامه اجرایی تبصره فوق الذکر بانک مرکزی پس از وصول مصوبه شورا، نسبت به تعلیق محدودیت بنگاه اقتصادی به مدت یک سال در سامانه های مربوط اقدام می کند.

بر این اساس مدیریت کل اعتبارات طی بخشنامه شماره 98.292759 مورخ 29 آبان ماه 1398 موضوع رفع محدودیت های فوق الذکر و اسامی مشمولان را از طریق درگاه خدمات الکترونیک این بانک به آدرس Portal.pbn.net به منظور رفع محرومیت ناشی از چک برگشتی برای دریافت تسهیلات به شبکه بانکی کشور گفت.

همچنین رفع محدودیت ناشی از چک برگشتی برای صدور ضمانت نامه و گشایش اعتبار اسنادی در سامانه سپام و افتتاح حساب در سامانه سیاح برای مشمولان آیین نامه مزبور رأساً توسط بانک مرکزی انجام می شود.

گفتنی است مشمولان آیین نامه مورد اشاره همچنان از دریافت دسته چک محروم خواهند بود.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 427

به "بانک مرکزی، اطلاعیه شماره 2 مرتبط با قانون چک، رفع محدودیت&zwnjهای ناشی از چک برگشتی برای بنگاه&zwnjهای اقتصادی به مدت یک سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی، اطلاعیه شماره 2 مرتبط با قانون چک، رفع محدودیت&zwnjهای ناشی از چک برگشتی برای بنگاه&zwnjهای اقتصادی به مدت یک سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید