انتقام گیری و تنبیه به سبک غولهای فناوری ، اپل دسترسی کارمندان گوگل به برنامه های داخلی iOS را لغو کرد

به گزارش کهن پارس، ماجرای خرید اطلاعات کاربران یا آنالیز محتوای تلفن های همراهشان طی روزهای اخیر به شدت داغ شده است چرا که شرکت فیسبوک اعلام نموده که در ازای 20 دلار به محتوای تلفن همراه کاربران دسترسی پیدا می نماید و تعیین شده که گوگل نیز چنین برنامه ای دارد. اما به نظر می رسد این اقدام از دید شرکت اپل به شدت مخرب ارزیابی شده و در نتیجه در اقدامی تلافی جویانه به مقابله با فیسبوک و گوگل برخواسته است.

انتقام گیری و تنبیه به سبک غولهای فناوری ، اپل دسترسی کارمندان گوگل به برنامه های داخلی iOS را لغو کرد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شرکت اپل ابتدا دسترسی کارمندان فیسبوک را و اکنون دسترسی کارمندان گوگل را به سرویس های داخلی خود محدود نموده و به حالت تعلیق دراورده است.

این اقدام اپل در شرایطی انجام می گردد که گوگل در خصوص استفاده از روش های رصد اطلاعات با یاری ابزارهای iOSدر روز پنج شنبه، اپل تصمیم به لغو توانایی گوگل برای اجرای برنامه های داخلی iOSعذرخواهی نموده بود، اما این عذرخواهی از دید اپل کافی نبوده و علی رغم عذرخواهی گوگل، کارمندان این شرکت از مزایای استفاده از برنامه های اپل محروم شدند.

گوگل از سال 2012 برنامه Screenwise Meter را اجرا نموده است که به کاربران اجازه می دهد کارتهای هدیه را در ازای دسترسی به ترافیک و اطلاعات خود به این غول فناوری دریافت نمایند با این حال به نظر می رسد برنامه مذکور، قوانین حریک خصوصی شرکت اپل را نقض نموده است.

بر همین اساس نیز اپل در اقدامی تلافی جویانه، تصمیم گرفته به کار برنامه هایی مثل گوگل مپ، جی میل و Hangouts و دیگر برنامه های داخلی گوگل انتها دهد. از ساعات انتهای روز پنج شنبه اپل توانایی گوگل برای اجرای برنامه های داخلی iOS را نیز لغو کرد و کارکنان گوگل قادر به دسترسی به ابزار لازم برای انجام کار خود نبودند. این حرکت به معنای مجازات استفاده گوگل از برنامه جمع آوری داده ها و نقض قوانین اپل بود ، البته اپل اقداماتی مشابه را علیهه فیسبوک نیز ترتیب داده است.

یک سخنگوی گوگل در بیانیه ای در این خصوص گفت: ما در حال کار با اپل برای برطرف یک اختلال موقت در بعضی از برنامه های iOS شرکتی خود هستیم که انتظار داریم به زودی حل خواهد شد.

منبع: انتخاب
انتشار: 8 دی 1401 بروزرسانی: 8 دی 1401 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 1420

به "انتقام گیری و تنبیه به سبک غولهای فناوری ، اپل دسترسی کارمندان گوگل به برنامه های داخلی iOS را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقام گیری و تنبیه به سبک غولهای فناوری ، اپل دسترسی کارمندان گوگل به برنامه های داخلی iOS را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید