از پروژه های ورزشی خوسف چه خبر؟

به گزارش کهن پارس، خبرنگاران/خراسان جنوبی رییس اداره ورزش و جوانان خوسف با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود شهرستان در بحث ورزش قهرمانی، گفت: در راستای بهره گیری از این استعدادها، کوشش برای تخصیص اعتبارات و تکمیل پروژه هایی مانند زمین های چمن مصنوعی و استخر سرپوشیده خوسف ادامه دارد.

از پروژه های ورزشی خوسف چه خبر؟

فاطمه چهکندی نژاد در گفت وگو با کهن پارس اظهار کرد: شهرستان خوسف، به عنوان سومین شهرستان وسیع استان نیازمند احداث استخر سرپوشیده است که این پروژه از سال 93 شروع شده و اکنون 71 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اضافه نمود: در سال گذشته از محل اعتبارات استانی برای این پروژه 10 میلیارد ریال در نظر گرفته شده که دو میلیارد و 55 میلیون ریال تخصیص داده شده و از محل تفاهم با بنیاد مستضعفان نیز یک میلیارد و 285 میلیون و پانصد هزار ریال تخصیص داده شده است.

رییس اداره ورزش و جوانان خوسف اعلام کرد: امیدواریم در سال 99 با اتمام پروژه نیمه تمام استخر شنای شهرستان خوسف، گامی مهم در راستای توسعه زیرساخت این شهرستان برداشته گردد.

چهکندی نژاد اظهار کرد: عملیات عمرانی ساخت چهار زمین چمن مصنوعی در شهرستان نیز در سال گذشته شروع شد که از این تعداد، زمین چمن مصنوعی شهر خوسف به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه عملیات عمرانی احداث سالن ورزشی سقف کوتاه در شهر خوسف شروع شده است، اظهار کرد: بیش از 70 درصد جمعیت شهرستان خوسف در مناطق روستایی ساکن هستند، بنابراین توجه ویژه ای به ورزش در مناطق روستایی صورت پذیرفته است.

ضرورت توجه به ورزش روستایی و قهرمانی

چهکندی نژاد توضیح داد: در سال گذشته در بحث قهرمانی با توجه ظرفیت ها و پتانسیل های موجود شهرستان، 8 مدال کشوری توسط ورزشکاران شهرستان کسب شده است.

وی با اشاره به کسب مدال طلای کشور در رشته باستانی و دعوت شدن این ورزشکار به اردوی تیم ملی از روستای تقاب، اضافه نمود: کسب مدال های کشوری توسط دختران کونگ فوکار معدن قلعه زری و مدال کشوری المپیاد استادهای برتر کشور در رشته دوچرخه سواری از روستای فدشک، نیز از جمله افتخارات ورزشکاران این شهرستان است.

رییس اداره ورزش و جوانان خوسف گفت: با وجود این استعدادهای ورزشی، در شهرستان خوسف نیازمند توجه ویژه به بحث ورزش قهرمانی و به طبع آن ورزش روستایی و بانوان هستیم.

چهکندی نژاد ادامه داد: ورزش قهرمانی، گامی بسیار مهم و تاثیرگذار به سوی همگانی کردن ورزش در سطح جامعه است که در این راستا تا به امروز بیش از 100 جشنواره و همایش در رشته های مختلف ورزشی در بحث توسعه ورزش همگانی برگزار شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 53

به "از پروژه های ورزشی خوسف چه خبر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از پروژه های ورزشی خوسف چه خبر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید