آژانس با تروریسم هسته ای برخورد کند

به گزارش کهن پارس، رئیس سازمان انرژی اتمی در واکنش به حادثه امروز در تاسیسات نطنز، گفت: ایران ضمن محکوم کردن این حرکت مذبوحانه و تاکید بر ضرورت برخورد جامعه بین المللی و آژانس با این تروریسم هسته ای، حق خود را برای اقدام علیه عاملان، آمران و مباشران محفوظ می دارد.

آژانس با تروریسم هسته ای برخورد کند

به گزارش خبرنگاران، علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی امروز (یکشنبه) 22 فروردین ماه در واکنش به حادثه امروز در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی سازی نطنز گفت: اقدام علیه مرکز غنی سازی نطنز، نشان دهنده شکست مخالفان پیشرفت های صنعتی و سیاسی کشور برای جلوگیری از توسعه چشمگیر صنعت هسته ای از یک سو و مذاکرات پیروز برای برطرف تحریم های ظالمانه است.

وی اضافه کرد: در روز ملی فناوری هسته ای آخرین دستاوردهای دانشمندان جوان و پرتلاش کشور به نمایش گذاشته شد و همزمان نیز چشم انداز برطرف تحریم ها کاملاً آشکار شد.

صالحی توضیح داد: جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن این حرکت مذبوحانه تاکید بر ضرورت برخورد جامعه بین المللی و آژانس بین المللی انرژی اتمی با این تروریسم هسته ای حق خود را برای اقدام علیه عاملان و آمران و مباشران محفوظ می دارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: همچنین برای ناکام گذاشتن اهداف آمران این حرکت تروریستی، جمهوری اسلامی ایران با جدیت گسترش فناوری هسته ای از یک سو و گسترش برای برطرف تحریم های ظالمانه از سوی دیگر ادامه خواهد داد.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی امروز در تبادل نظر با فارس اظهار داشت: بامداد امروز حادثه ای در بخشی از شبکه توزیع برق مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن (نطنز) رخ داد که خوشبختانه صدمات انسانی و آلودگی به دنبال نداشته است.

وی اضافه کرد: علل حادثه در دست آنالیز است و متعاقبا اطلاعات تکمیلی اعلام خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 820

به "آژانس با تروریسم هسته ای برخورد کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژانس با تروریسم هسته ای برخورد کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید