آخرین شرایط شیوع کرونا در مازندران

به گزارش کهن پارس، خبرنگاران/مازندران ویروس کرونا در مازندران، قصد بیخیالی ندارد و هر روز بدتر از دیروز، به طغیانگری خود ادامه می دهد به طوری که به عنوان مثال در آمل، ساختمان جدید اورژانس بیمارستان 17 شهریور به دلیل افزایش پذیرش بستری بیماران کرونایی، پیش از موعد مقرر تجهیز و راه اندازی شد.

آخرین شرایط شیوع کرونا در مازندران

بر اساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، سیدعباس موسوی رئیس این دانشگاه، اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 321 بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی توضیح داد: در همین مدت 361 نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل فرایند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام نمود: هم اکنون 1586 نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

موسوی تاکید نمود: با رعایت فاصله اجتماعی، شستن مداوم دست ها و استفاده همیشگی و درست از ماسک در محل های عمومی از ابتلا به کروناویروس جلوگیری کنید.

وی همچنین از مردم خواست در شرایط فعلی برای حفظ سلامت خود و دیگران از سفر به مازندران اجتناب نمایند.

آخرین آمار کرونا در بابل

همچنین بر اساس اعلام روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، در حال حاضر 312 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های بابل بستری هستند.

بر اساس این گزارش، در 24 ساعت گذشته 64 بیمار جدید بستری و 62 بیمار هم ترخیص شدند. 42 بیمار نیز در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند.

از سویی دیگر، بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، شهرام کاشانی رییس بیمارستان 17 شهریور آمل به این نکته اشاره نمود که، ساختمان جدید اورژانس این بیمارستان که قرار بود هفته دولت سال جاری بهره برداری گردد، با حمایت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان زودتر از موعد مقرر تجهیز شد.

وی به کمبود تخت های بیمارستانی برای پذیرش و بستری بیماران کرونایی در این شهرستان اشاره و اعلام نمود که، دو بخش بیمارستان 17 شهریور آمل به ظرفیت 60 بیمار به ارائه خدمات درمانی بیماران کرونایی اختصاص یافت.

به گزارش کهن پارس، در حال حاضر، 1898 بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل، بستری هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 194

به "آخرین شرایط شیوع کرونا در مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط شیوع کرونا در مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید