آخرین اطلاعات درباره کناره گیری یک تیم از لیگ برتر

به گزارش کهن پارس، پس از اینکه محمدرضا زنوزی با ارسال نامه ای به هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی اظهار داشت توانایی اداره دو باشگاه تراکتور و ماشین سازی را با هم ندارد و خواهان این شد که هیئت فوتبال اختیار ماشین سازی را تا انتقال امتیاز آن بر عهده بگیرد، جواد ششگلانی رئیس هیئت آذربایجان شرقی نیز نامه ای را منتشر و اظهار داشت انتقال امتیاز این باشگاه تا خاتمه فصل امکان پذیر نیست و خواهان این شد که زنوزی هزینه های ماشین سازی را تا خاتمه فصل بر عهده داشته باشد و سپس وارد فرایند انتقال امتیاز شوند.

آخرین اطلاعات درباره کناره گیری یک تیم از لیگ برتر

به همین خاطر مالک ماشین سازی دوباره با انتشار نامه ای به رئیس هیئت فوتبال گفت؛ به دلیل مسائل مالی و همچنین تمرکز بیشتر روی باشگاه تراکتور قادر به ادامه فعالیت در ماشین سازی نیستم. ضمن اینکه هزینه های زیادی را هم خارج از روال معمول تیمداری در این باشگاه پرداخت کردم. شما باید در انتقال سریع امتیاز از من حمایت کنید. من از مالکیت و مدیریت باشگاه انصراف می دهم و تا انتقال قطعی امتیاز فعالیت های آن را به حالت تعلیق در می آورم.

به این ترتیب این شائبه به وجود آمده که ممکن است لیگ بیستم در ادامه راه نیم فصل دوم تبدیل به لیگی 15 تیمی گردد.

سهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص ماجراهای چند روز اخیر ماشین سازی و نامه نگاری های اجرا شده، گفت: این مناسبات بین هیئت فوتبال آذربایجان شرقی و باشگاه اجرا شده است. معمولا انتقال مالیکت است و انصراف مالیکت نداریم. به عنوان مثال من نمی توانم بگویم این خودرو یا خانه برای من نیست، بلکه مالکیت آن را انتقال می دهم. ممکن است مالکیت را انتقال بدهند که این موضوع بحث های حقوقی دارد.

وی افزود: ضمن اینکه ما انصراف از لیگ نداریم. انصراف از لیگ برای قبل از آغاز مسابقات است. الان که در میانه مسابقات هستیم کناره گیری از مسابقات است و حکم آن را ارکان قضایی فدراسیون معین می نمایند. ان شاالله به آن درجه و اتفاقات نرسد اما قاعدتا این موضوع وارد تصمیمات حقوقی می گردد. سازمان لیگ برگزار نماینده مسابقات است و تا زمانی هم که رسما از طرف باشگاه به ما اعلام نگردد، تصمیم گیری خاصی نداریم. همانطور که گفتم این مناسباتی بین هیئت فوتبال استان و باشگاه است. به تصمیماتشان احترام می گذاریم اما هنوز به ما ابلاغی نشده است.

مهدی در خصوص اینکه زنوزی صراحتا اعلام نموده فعالیت باشگاه را به حالت تعلیق در آورده و این یعنی ماشین سازی عملا فعالیتی نخواهد داشت، بیان نمود: در این مورد باید ارکان قضایی فدراسیون یعنی کمیته های انضباطی و معین شرایط تصمیم گیری نمایند. هر رایی که صادر گردد را به ما اعلام می نمایند. درجات و موارد مختلفی در این قضیه وجود دارد. مانند جرائم نقدی، تنزل به رده های پایین تر و حتی دو رده پایین تر، کسر امتیاز و موارد این چنینی است که بستگی به شدت و مدل برخورد، ارکان قضایی در خصوص این باشگاه تصمیم گیری می نمایند.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص اینکه اگر ماشین سازی هیچ فعالیتی نکند و در واقع کناره گیری کند، لیگ 15 تیمی می گردد، گفت: ان شاالله که این اتفاق نمی افتد. هم شهر تبریز و هم باشگاه ماشین سازی در بحث مدیریت فوتبال سابقه دارند و بعید می دانم کار به اینجا برسد.

مهدی در خصوص اینکه زنوزی در نامه دومش به هیئت فوتبال آذربایجان شرقی به مالکیت همزمان دو باشگاه تبریزی اشاره و اعلام نموده با توجه به قوانین فدراسیون فوتبال این امر برای یک مالک در لیگ برتر مجاز نیست و به همین خاطر با توجه به گفته های چند وقت قبل خودش، ممکن است مجوز حرفه ای تراکتور باطل گردد، گفت: من نمی توانم مجوز تراکتور را باطل کنم. اینجا هم بحث حقوقی است و ارکان قضایی و حقوقی تصمیم گیری می نمایند. مسلما روزی که این عزیزان وارد سابقات شدند مستندات و اسناد حقوقی که ارائه کردند جدا بودن این دو باشگاه را اعلام می کرد.

وی توضیح داد: صحبت های زنوزی ملاک تصمیم گیری نیست. البته من در صندلی تصمیم گیری نیستم و ملاک آن هم نیستم. ارکان قضایی وارد این قضیه می شوند. کمیته معین شرایط در خصوص مالکیت و کمیته انضباطی در خصوص مسائل انضباطی تصمیم گیری می نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 790

به "آخرین اطلاعات درباره کناره گیری یک تیم از لیگ برتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اطلاعات درباره کناره گیری یک تیم از لیگ برتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید