کاهش 15 درصدی سرانه فراوری پسماند در تهران، احتیاج جدی به نوسازی ناوگان حمل پسماند

به گزارش کهن پارس، رییس اداره محیط زیست انسانی استان تهران با اشاره به اینکه میزان پسماند دفن شده روزانه شهر تهران نسبت به سال های گذشته کاهش پیدا نموده است، گفت: طبق آنالیز های انجام شده سرانه فراوری پسماند در شهر تهران طی سه سال گذشته حدود 15 درصد کاهش پیدا نموده است.

کاهش 15 درصدی سرانه فراوری پسماند در تهران، احتیاج جدی به نوسازی ناوگان حمل پسماند

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

فاطمه اکبرپور در گفت و گو با خبرنگاران، درباره شرایط حجم پسماند شهر تهران اظهارکرد: حجم پسماند دفنی شهر تهران با اجرای طرح کاپ و طرح های تفکیک و فعالیت غرفه های بازیافت در مقایسه با سال های گذشته - که 8000 تن در روز بود - کاهش یافته است.

وی ادامه داد: کاهش روزانه میزان پسماند دفن شده شهر تهران به علت انجام تفکیک اولیه در مبدا، در مقصد و جداسازی زباله های قابل بازیافت است که تا حدودی باعث کاهش میزان پسماند منتقل شده برای دفع شده است.

اکبرپور با بیان اینکه سرانه فراوری پسماند در شهر تهران در سال های گذشته به 850 تا 900 گرم در روز رسیده بود، گفت: آنالیز های انجام شده توسط مشاوران طرح جامع پسماند شهر تهران نشان می دهد که که سرانه فراوری پسماند در شهر تهران طی سه سال گذشته از 900 گرم به760 گرم در روز کاهش پیدا نموده است.

ناوگان حمل و نقل پسماند احتیاج جدی به نوسازی دارد

رییس اداره محیط زیست انسانی استان تهران همچنین درباره آخرین شرایط خودروهای حمل پسماند شهر تهران که پیش از این آن ها را فرسوده و دچار مشکل نشت شیرابه توصیف نموده بود، گفت: براساس شکایت های مردمی که به ما درباره نشت شیرابه از خودروهای حمل پسماند گزارش شد و مکاتبات با پلیس راهور مبنی بر لزوم پیگیری این مساله به منظور جلوگیری از تصادفات احتمالی، اداره محیط زیست استان تهران بلافاصله مساله نشت شیرابه از خودروهای حمل پسماند را به شهرداری تهران اعلام و آن را پیگیری کرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با اعمال تغییراتی بعضی از پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری، ناوگان حمل و نقل خود را تجهیز و نوسازی کردند همچنین با تعدادی پیمانکار جدید قراردادهایی بسته شد و از آن موقع تا به امروز هیچ گزارشی چه از طرف مردم و چه از سوی نهادهای دیگر مبنی بر نشت شیرابه از خودروهای حمل پسماند نداشته ایم.

اکبرپور در خاتمه یادآور شد: عدم اعلام شکایت به معنای نبود مشکل نیست و از این رو گزارش نشدن شکایات جدید درباره نشت شیرابه از خودروهای حمل پسماند این حقیقت را تغییر نمی دهد که ناوگان حمل و نقل پسماند در کل استان تهران فرسوده است و احتیاج جدی به نوسازی دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 335

به "کاهش 15 درصدی سرانه فراوری پسماند در تهران، احتیاج جدی به نوسازی ناوگان حمل پسماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 15 درصدی سرانه فراوری پسماند در تهران، احتیاج جدی به نوسازی ناوگان حمل پسماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید