چگونه درد کمر ناشی از کار منزل را کاهش دهیم؟

به گزارش کهن پارس، درد کمر شدید یک تجربه بسیار سخت است که تقریبا بیشتر افراد در دوره ای از زندگی خود به آن مبتلا خواهند شد و این حالت به دلیل شرایط بد کار در منزل به دنبال شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است.

چگونه درد کمر ناشی از کار منزل را کاهش دهیم؟

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

با بیشتر کار کردن در خانه، روال معمول برای یافتن دفتر کار و فضای مناسب دیگر وجود ندارد؛ از این رو ممکن است بسیاری از افراد احساس نمایند که کمردرد به یک بیماری دائمی برایشان تبدیل شده است. افزایش کمر درد در روزهای کرونایی سوال ها در خصوص نحوه تعامل و درمان این درد را افزایش داده است.

مناسب ترین حالت نشستن برای ستون فقرات

در این راستا، حولی گرانت مربی و مؤسس بنیاد Pilates PT در مصاحبه با سایت انگلیسی اکسپرس می گوید: همواره باید تمرین کنیم تا ستون فقرات را صاف و در حالت کشیده نگهداریم. این تمرین باعث می گردد تا عضلات فوقانی پشت که به نشستن یاری می نمایند، در حالت مناسب قرار گیرند.

تمرینات مناسب برای کمردرد

او شرح داد: مناسب ترین تمرین برای درد کمر به این صورت است که روی شکم به صورت صاف دراز بکشید و پا ها را به عرض باسن از یکدیگر باز کنید، دستان خود را مانند بالش زیر پیشانی قرار داده و استخوان لگن را به آرامی روی زمین فشار دهید تا کمر در حالت خنثی قرار گیرد.

گرانت در ادامه اضافه کرد: نفس عمیق بکشید و عضلات شکم را فعال کنید و هنگام بازدم، دست ها، سر و سینه خود را به آرامی از زمین بلند کنید تا بدن در یک خط طولانی و پایین قرار گیرد، در همین شرایط عمل دم را انجام دهید و همراه با بازدم به آرامی به سمت زمین بازگردید.

او در ادامه گفت: هدف از این تمرین رسیدن به ارتفاعی مشابه انحنای کمر نیست و شما نباید پا ها را از روی زمین بلند کنید، زیرا هدف شما این است که یک خط مستقیم بلند با ستون فقرات خود داشته باشید.

کشش عضلات پشت

گرانت اعلام نمود: این کشش به شل شدن عضلات پشت بدن یاری می نماید و برای کسانی که از درد شدید در پشت گردن خود به دلیل نشستن پشت کامپیوتر رنج می برند، بسیار ایده آل است.

او شرح داد: در حالیکه پا ها و زانو ها از یکدیگر فاصله دارند، بایستید سپس خم شوید، خیلی آرام و ابتدا از جلوی سر آغاز کنید، به طوری که دستانتان تا جایی که ممکن است بدون خم شدن زانو ها به زمین نزدیک شوند. به محض اینکه نوک انگشتان روی زمین را لمس کردند، دستان خود را پشت سر قرار داده، پا ها را صاف نموده و از وزن بازو های خود بهره ببرید تا سرتان را به آرامی به سمت زانو ها بکشید.

گرانت تاکید نمود: شما باید کشش شدیدی در پشت بدن به ویژه در نقاط باریک تر احساس کنید.

تمریناتی برای گرم کردن عضلات شکم

او گفت: این یکی از بهترین تمرینات گرم نماینده برای عضلات شکم است و به حفظ فعالیت قلب بدون وارد شدن فشار زیاد به آن یاری می نماید.

گرانت در ادامه در شرح این تمرین گفت: به پشت دراز بکشید، زانو ها را خم کنید، پا ها را یه صورت صاف روی زمین قرار گیرد، انگشتان را روی شقیقه ها بگذارید و آرنج ها را کاملاً باز کنید. سپس عمل دم را انجام دهید و هنگام بازدم با حرکت دنده ها به سمت باسن، سر و شانه ها را از زمین بلند کنید.

او اضافه کرد: در این هنگام نفس عمیق کشیده و هنگام بازدم، به آرامی خود را به حالت اولیه پایین بیاورید. در حال اجرا این تمرین قسمت لگن را ثابت نگه دارید و مهم ترین کار این است که ورزش را به آرامی انجام دهید.

این متخصص، توصیه های دیگری را همراه با حفظ تمرین برای یاری به تسکین درد کمر ارائه داد.

بهترین دارو برای کمر درد

او گفت: در صورت احتیاج به تسکین درد کمر یک داروی ضد التهاب غیر استروئیدی که به نسخه احتیاج ندارد، (مانند ایبوپروفن) را مصرف کنید. پاراستامول ممکن است به تنهایی برای کمردرد خوب عمل نکند. این دارو ها را باید فقط برای مدت کوتاهی مصرف کنید نه برای کمر درد طولانی مدت.

گرمادرمانی و سرمادرمانی برای درد کمر

او اضافه کرد: ممکن است بخواهید از گرما یا سرما درمانی برای کمردرد در پشت خود بهره ببرید، اما به یاد داشته باشید که هرگز یخ را مستقیم روی پوست خود قرار ندهید.

بهترین حالت خوابیدن برای درد کمر

او اعلام نمود: با توجه به درد کمر هنگام خواب، اگر به پهلو می خوابید بهتر است که بالش کوچکی بین زانوان قرار دهید و اگر به پشت می خوابید، چند بالش سفت زیر زانو بگذارید.

منبع: همگردی
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 329

به "چگونه درد کمر ناشی از کار منزل را کاهش دهیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه درد کمر ناشی از کار منزل را کاهش دهیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید