موزه ای کنار رودخانه

به گزارش کهن پارس، موزه ها نقطه اتصال گذشته، حال و آینده هستند. آن ها می توانند فرهنگ، تاریخ و هنر کشور ها و مناطق مختلف دنیا را به یکدیگر ارتباط داده و متصل نمایند. ما در این گزارش داستان تأسیس یکی از موزه های بلژیک را برای شما روایت می کنیم.

موزه ای کنار رودخانه

شورای شهر آنتورپ در سال 1998 تصمیم گرفت یک موزه افتتاح کند. اولین آجر ساختمان این موزه در 14 سپتامبر 2006 معادل 23 شهریور 1385 در امتداد رودخانه شلدت در منطقه ایلندژه گذاشته شد. در سال 2010 بعضی از اشیای موزه های مختلفی، چون موزه قوم شناسی و موزه دریانوردی به موزه تازه تأسیس منتقل شدند. موزه aan de Stroom که با نام موزه ای کنار رودخانه شناخته می گردد، در 17 می 2011 برای عموم افتتاح شد.

نمای موزه کنار رودخانه از ماسه سنگ های قرمز و پانل شیشه ای منحنی تشکیل شده است. این نما نمونه ای از معماری هنر دکو مدرن است.موزه کنار رودخانه با نمایش همزمان تاریخ، هنر و فرهنگ شهر بندری آنتورپ و هنر و فرهنگ اروپا، آفریقا، آمریکا، آسیا و اقیانوسیه، فرهنگ، هنر و تاریخ محلی و جهانی را به هم متصل می نماید. مسئولان این موزه متعهد هستند که پیغام موزه را با استفاده از رسانه های جدید به مردم منتقل نمایند.

باشگاه خبرنگاران

منبع: گردشبان
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 293

به "موزه ای کنار رودخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ای کنار رودخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید