عوامل تلف شدن گاوهای دریایی در سواحل فلوریدا

به گزارش کهن پارس، مانتی ها یا همان گاوهای دریایی به رغم جثه درشت و آرامش ذاتی، حیواناتی جان سخت هستند.

عوامل تلف شدن گاوهای دریایی در سواحل فلوریدا

به گزارش خبرنگاران، در سواحل فلوریدا، زمانی که نیروگاه های برق افزایش پیدا کردند، گاوهای دریایی آموختند که با گرمای غیرطبیعی آب، حاصل از فعالیت این نیروگاه ها کنار بیایند.

یا زمانی که قایق های موتوری به زیستگاه های آنها هجوم آورند، این حیوانات آموختند که چگونه با صدمات و آسیب های شدید به زندگی ادامه دهند.

و حتی وقتی منبع غذایی دلخواهشان (علف های کف دریا) را جلبک های سمی از بین بردند، آموختند که کمتر بخورند، هرچند به قیمت آسیب به سلامت شان تمام شد.

به گزارش سی ان ان، حالا عرصه به قدری بر گاوهای دریایی فلوریدا تنگ شده است که شاهد مرگ شمار زیادی از آنها هستیم. از شروع سال 2021 میلادی تا روز بیست و یکم ماه مه، 749 گاو دریایی در آب های فلوریدا تلف شده اند.

کمیسیون حفاظت از آبزیان و جانوران وحشی فلوریدا، این میزان مرگ و میر را غیرمعمول خوانده است.

پاتریک رُز، مدیرعامل سازمانی غیرانتفاعی برای نجات گاوهای دریایی، می گوید: نابودی این گونه جانوری به ما هشدار می دهد که اگر تا وقت هست دست به کار نشویم، اتفاقات بدتری در راه است.

به گفته او، اگر فلوریدا که سومین ایالت پرجمعیت آمریکاست گاوهای دریایی اش را از دست بدهد، پستانداران دریایی دیگر هم در خطر انقراض خواهند بود.

همان مسائلی که باعث مرگ گله ای گاوهای دریایی شده اند، گریبانگیر زیستگاه های آب شیرین و آب شور هستند و به مرگ ماهیان و گونه های دیگر می انجامند.

به گفته رُز، تا خاتمه امسال میلادی ممکن است تا 1000 گاو دریایی جان شان را از دست بدهند. تخمین زده می گردد که تنها 7500 گاو دریایی در محیط طبیعی باقی مانده است.

به گزارش ایندیپندنت، مایکل والش، استادیار دانشکده دامپزشکی دانشگاه فلوریدا، می گوید که مواد خوراکی موجود در پساب یا فاضلاب حاوی کود، ذرات ریز پلاستیک و مواد سمی شیمیایی وارد زیستگاه دریایی گاوهای دریایی می شوند و به رشد و گسترش انگل وار جلبک های سمی می انجامد. جلبک ها روی آب را می پوشانند و نمی گذارند نور آفتاب به علف های کف دریا برسد و به این ترتیب منبع غذایی اصلی گاوهای دریایی از بین می رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 913

به "عوامل تلف شدن گاوهای دریایی در سواحل فلوریدا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوامل تلف شدن گاوهای دریایی در سواحل فلوریدا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید