سوسک های روباتیک کارهای خانه را انجام می دهند

به گزارش کهن پارس، محققان دانشگاه تسوکوبا پیروز به ساخت سوسک های روباتیک موسوم به Calmbots شده اند که می توانند کارهای متنوعی انجام دهند و به نقاطی بروند که از دست ربات های دیگر برنمی آید.

سوسک های روباتیک کارهای خانه را انجام می دهند

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

شاید ایده داشتن سوسکهای روباتیک مانند نمونه های واقعی آنها در خانه انتخاب ایده آلی نباشد. اما چه کسی دست رد به پیشنهاد یاری برای انجام کارهای دست و پا گیر خانه می زند؟

اکنون دانشمندان دانشگاه تسوکوبا(Tsukuba) از سوسک های ماداگاسکار برای الهام دریافت و دیدن چگونگی رسیدن آنها به مکان هایی که روبات های عادی نمی توانند، استفاده نموده است. محققان این دانشگاه پس از یک فرآیند آنالیز و نظارت طولانی بر نحوه حرکت این حشرات، سوسک های روباتیک خود را با عملنمودهای مختلف حرکتی توسعه دادند.

این سوسک های روباتیک شامل الکترودها، باتری و یک تراشه آنتن داخل روبات ها است. یک پیکسل نیز به پشت آنها بسته شده است تا به عنوان نمایشگر عمل کند.

این روبات ها می توانند کارهای متنوعی انجام دهند، از هل دادن و حرکت دادن اشیاء و جمع آوری زباله های کوچک در گوشه و کنارها گرفته تا نقاشی کردن و نوشتن چیزها روی کاغذ با یک مداد، از جمله کارهای متنوعی است که این سوسک های روباتیک می توانند انجام دهند.

محققان شرح دادند: ما قطعات متصل به این سوسک ها را طراحی کردیم و آنها را قادر به ترسیم خط و انتقال اشیاء ساختیم.

این سوسک های روباتیک همچنین می توانند به عنوان یک رابط ورودی یا لمسی یا دستگاه صوتی نیز مورد استفاده قرار گیرند.

ضمن اینکه آنها با یاری یک الگوریتم محبت آمیز برای یاری به روبات های هم نوع خود رمزگذاری شده اند تا به شکل گروهی کار انجام دهند یا در صورتی که هر یک از آنها به دلیلی قادر به انجام وظیفه نبودند، دیگری آن کار را کامل کند. این ویژگی، همانطور که دانشمندان می گویند، الهام گرفته از روش کار گروهی مورچه ها است که بعضی از آنها کار نمی نمایند، اما همواره آماده یاری به دیگران هستند.

محققان شرح دادند: ما با توسعه یک الگوریتم با الهام از مورچه ها، چندین سوسک روباتیک را به طور موثر هماهنگ کردیم. هنگامی که بعضی از این سوسک ها خارج از کنترل ظاهر می شوند، ما از سوسک های جایگزین برای ادامه کار آنها استفاده می کنیم.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 361

به "سوسک های روباتیک کارهای خانه را انجام می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوسک های روباتیک کارهای خانه را انجام می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید