دیه و حبس مجازات سارق مسلحی که دوستش را کشت

به گزارش کهن پارس، جوان سابقه داری که هنگام نشان دادن اسلحه به دوستش او را به اشتباه به قتل رسانده بود، به پرداخت دیه و زندان محکوم شد.

دیه و حبس مجازات سارق مسلحی که دوستش را کشت

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از خبرنگاران، رسیدگی به این پرونده از دو سال پیش با مرگ مشکوک مرد جوانی به نام حمید که با گلوله به قتل رسیده بود، آغاز شد. پس از اعلام این گزارش مأموران بلافاصله به بیمارستان رفته و تحقیقاتشان را آغاز کردند. در نخستین گام مأموران به سراغ خانواده حمید رفتند و پدر او به مأموران گفت: صبح امروز پسرم به همراه دوستش آرمان از خانه خارج شده و مطمئن هستم که دوستش به او شلیک کرده است. به دنبال اظهارات پدر حمید، آرمان که سابقه چندین فقره سرقت و خفت گیری در پرونده اش داشت، شناسایی و بازداشت شد و در همان بازپرسی های اولیه اتهام قتل را پذیرفت، اما مدعی شد: به صورت اتفاقی به حمید شلیک کرده ام. من از مدت ها قبل حمید را می شناختم، او مواد می فروخت. آخرین بار با من تماس گرفت و از من خواست تا با هم دست به سرقت مسلحانه بزنیم. من هم قبول کردم. پس از آن به دنبالش رفتم تا نقشه ای طراحی کنیم. در اتوبان همت بودیم که حمید از من خواست تا سلاحی را که همراه داشتم به او نشان دهم. اسلحه را پشت کمرم پنهان کرده بودم. آن را بیرون آوردم، اما اسلحه مسلح بود و ناخواسته دستم روی ماشه رفت و یک تیر به وی شلیک کردم. پس از آن هم بلافاصله او را به بیمارستان رساندم و فرار کردم. من هیچ خصومتی با حمید نداشتم و تیر ناخواسته شلیک شد. در ادامه تحقیقات مأموران هم نشان می داد که آرمان به طور غیرعمد مرتکب قتل شده و ماشه را چکانده است. اما از طرفی هم مشخص شد که آرمان و حمید تا به امروز در 9 فقره سرقت مسلحانه شرکت کرده است.

با افشای این ماجرا آرمان در توضیح اعمال مجرمانه اش هم گفت: من و حمید به همراه چند نفر از دوستانمان در ماجرا های جداگانه افراد را به عنوان مسافر سوار ماشین می کردیم و پس از آن با تهدید اسلحه اموالشان را به سرقت می بردیم. در نهایت پرونده آرمان به اتهام قتل شبه عمد، مشارکت در 9 فقره سرقت مسلحانه، آدم ربایی و همچنین تهیه سلاح به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. این در حالی بود که وی توانست رضایت 7 نفر از شاکی ها را جلب کند. با این حال در جلسه دادگاه اولیای دم برای او درخواست قصاص کردند. وی درباره قتل همدستش نیز تأکید کرد: وقتی حمید از من خواست اسلحه را به او نشان دهم اشتباهی تیر شلیک شد. من خودم شوکه شده بودم. به همین خاطر فوری او را به بیمارستان رساندم. من شرمنده پدر و مادر حامد هستم. کشته شدن دوستم اتفاقی بود. در خاتمه جلسه قضات وارد شور شدند و متهم را به خاطر قتل شبه عمد به پرداخت دیه و به خاطر سرقت به زندان محکوم کردند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 550

به "دیه و حبس مجازات سارق مسلحی که دوستش را کشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیه و حبس مجازات سارق مسلحی که دوستش را کشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید