تور گرجستان ارزان: حقایق جالب درباره پل صلح؛ گرجستان

به گزارش کهن پارس، پل صلح تفلیس، یکی از آثاری است که پیش از ساخت با مخالفت های بسیاری روبه رو بود؛ اما امروزه، استقبال جهانی از آن، موفقیت طراح را نشان می دهد.

تور گرجستان ارزان: حقایق جالب درباره پل صلح؛ گرجستان

با ما سفر کنید و با تور گرجستان ارزان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

تفلیس یک شهر تاریخی با معماری و خانه های زیبا است که هر یک گویای برهه ای از تاریخ و نشان دهنده حضور مردمان مختلف است. دیدنی های این شهر اغلب گردشگران را به سفر زمان می برد؛ اما سازه نوی که با دردسرها و مخالفت ها ساخته شد، تاریخ را با دنیای امروز گرجستان تلفیق نموده است؛ سازه ای به نام پل صلح. در ادامه با حقایق مربوط به این پل آشنا می شویم.

حقایق جالب درباره پل صلح

1. پل صلح، یک پل قوسی شکل، مخصوص پیاده روی و از جنس فولاد و شیشه است. این پل روی رودخانه کر، در مرکز شهر تفلیس، مرکز گرجستان واقع شده است و با تعداد بسیار زیادی ال ای دی تزئین شده است.

2. شهرداری تفلیس دستور ساخت پلی به طول 150 متر را داد که بخش قدیمی شهر را به بخش نو مرتبط می کرد.

3. پل صلح در 6 مه 2010 به صورت رسمی افتتاح شد.

4. این پل روی رودخانه کر ساخته شده است و از یک سوی پل، نمایی از کلیسای متخی، مجسمه واختانگ یکم، بنبانگذار تفلیس، و قلعه ناریکالا، و از سوی دیگر، پل باراتاشویلی و دفتر رئیس جمهور به چشم می خورد.

4. طراحی این پل بینندگان را به یاد یک جانور دریایی می اندازد. این پل فولادی دارای یک سایبان شیشه ای است که با وجود ال ای دی های بسیار، در شب بسیار خودنمایی می نماید. این چراغانی 90 دقیقه پیش از غروب آفتاب روشن می گردد (90 دقیقه پس از طلوع خاموش می گردد) و رودخانه کر و ساختمان های هر دو طرف رودخانه را نورانی می نماید. چراغانی دارای چهار برنامه است که در هر ساعت تغییر می نماید.

5. طراح پل، میشل دلوچی است که وزارت امور داخله در تفلیس و دفتر ریاست جمهوری گرجستان را نیز طراحی نموده است.

6. ساختار پل در ایتالیا ساخته و با 200 کامیون به تفلیس آورده شد.

7. ساخت این سازه فولادی- شیشه ای، بسیار بحث برانگیز بود. ساخت پل صلح با مخالف های بسیار سیاست مداران، معماران و طراحان روبرو بود؛ زیرا آن ها بر این باور بودند که این پل بر قسمت قدیمی شهر مسلط می گردد و دیگر معماری تاریخی آن به چشم نمی آید.

8. از نظر کاربران Tripadvisor، قدم نهادن در این پل مانند وارد شدن به دنیای دیزنی است. این احساس خوشایند بخاطر طراحی داخلی جالب و نورپردازی آن است.

اگر دنبال برترین تور گرجستان برای سفر به این کشور دیدنی هستید، با یاری خبرنگاران می توانید برترین تورها را از معتبرترین آژانس های گردشگری تهیه کنید. فقط کافی است تا زمان سفر و قیمت مورد نظرتان را مشخص کنید و سپس با توجه به قیمت مورد نظر، برترین و مناسب ترین تور را انتخاب کنید.

مشاهده تورهای تفلیس

منبع: کجارو / tripadvisor.com / en.wikipedia.org
انتشار: 13 اسفند 1400 بروزرسانی: 13 اسفند 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 1213

به "تور گرجستان ارزان: حقایق جالب درباره پل صلح؛ گرجستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور گرجستان ارزان: حقایق جالب درباره پل صلح؛ گرجستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید