تشویق مردم به همکاری در طرح کاپ با استفاده از تولیدات فرهنگی

به گزارش کهن پارس، خبرگزاری خبرنگاران- نشست هم اندیشی خلق شخصیت کاپی به عنوان نماد سازمان مدیریت پسماند در بحث آموزش به بچه ها با حضور مرضیه برومند کارگردان و صداپیشه عروسکی، صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند و نرگس رجایی معاون امور اجتماعی و فرهنگی این سازمان برگزار گشت.

تشویق مردم به همکاری در طرح کاپ با استفاده از تولیدات فرهنگی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، مرضیه برومند کارگردان و صداپیشه عروسکی، در نشست هم اندیشی خلق شخصیت کاپی گفت: اگر فیلم نامه خوب و مناسب نوشته شود، صدا پیشه حرفه ای انتخاب کنید و کارگردانی مطلوب داشته باشید قطعا این شخصیت جای خودش را باز می کند.

کارگردان مجموعه عروسکی شهر موش ها با تاکید بر این مطلب که کار فرهنگی زمان بر است، بیان نمود: مشکل اصلی من با سازمان ها این است که برنامه ریزی بلندمدت نمی کنند و برنامه کوتاه مدتشان هم برای یک ماه و دوماه است. با این زمان نه می شود فرهنگسازی کرد و نه المان یا عروسک را بین بچه ها برد.

وی با اشاره به شکل عروسک کاپی و شباهت آن به دانه و گیاه افزود: برای اینکه کاپی اثرگذار باشد باید این شخصیت بین بچه ها برود و جا باز کند تا بتواند حرفش را بزند.

برومند با بیان این مطلب که محیط زیست و کاهش تولید پسماند از دغدغه های من است و این موضوع را در بسیاری از فیلم هایم آورده ام، افزود: هم بحث آموزش در این زمینه بسیار مهم است و هم تولید محتوا برای جامعه هدف اصلی که بچه ها و نوجوانان هستند.

این کارگردان تاکید کرد: مردم نیاز به آموزش دارند و این موضوع باید با استفاده از ابزارهای مختلف در آن ها نهادینه شود و قطعا خلق عروسک و دیگر تولیدات فرهنگی می تواند بسیار موثر و قابل توجه باشد.

کارگردان مجموعه مربای شیرین با تاکید بر اینکه کاپی در مجموع عروسکی قابل قبولی است، گفت: این عروسک باید با یک رونمایی درست و برنامه ریزی شده حضور خودش را اعلام کند و با بهره گیری از همه زمینه های موثر بتواند جای خودش را باز کرده و پیام ها و خواسته هایش را همه گیر کند.

می خواهیم کاپی دغدغه های ما را بگوید

صدرالدین علیپور، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند نیز در این نشست گفت: تمرکز کشورهای پیشرفته دنیا در بحث مدیریت پسماند، بحث کاهش پسماند است که ضروری بود ما هم برای تحقق این موضوع برنامه ریزی کنیم.

وی افزود: با توجه به همین نگرش ما طرح کاپ(کاهش پسماند) را برنامه ریزی و اجرا و برای تحقق آن تلاش کردیم بحث های آموزشی و فرهنگی ویژه ای ببینیم.

علیپور ادامه داد: خود عروسک شبیه درخت طراحی شده است، سبز رنگ است و المان های طرح کاپ و بازیافت را دارد که باید کم کم بالنده شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند گفت: کاپی حاصل هم فکری و همراهی تیمی کارآمد است و بر اساس نظرات جمعی به الگویی رسیدیم که حاصل آن عروسک کاپی است.

علیپور با بیان این مطلب که طرح کاپ شش مرحله دارد، افزود: برای تحقق کامل طرح کاپ نیاز به حضور و همراهی هنرمندان داریم و می خواهیم بسیاری از حرف ها و دغدغه ها از طریق این عروسک به مخاطبان کودک و نوجوان زده شود.

تاکید بر آموزش مدیریت پسماند به بچه ها

معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند نیز در این نشست گفت: سازمان مدیریت پسماند در راستای برنامه ریزی و پیاده سازی طرح کاهش پسماندها (کاپ) تصمیم گرفت تا با استفاده از دانش تخصصی شرکت های بومی در حوزه گرافیک و افزایش اثربخشی فرایندهای آموزش، نسبت به استانداردسازی شخصیت های کارتونی، نمادها و لوگوها و سایر امور گرافیکی مرتبط با سازمان اقدام کند.

رجایی ادامه داد: به همین دلیل و با لحاظ نظرات خبرگان حوزه مدیریت پسماند و هنر، گرافیک و انیمشین شخصیت کارتونی جدیدی به نام کاپی برای طرح کاپ طراحی شد که در طراحی این شخصیت کارتونی به موضوع محیط زیست و همچنین تناسب و همخوانی ظاهری و گرافیکی شخصیت با لوگوی طرح کاپ توجه شده است.

وی اعلام نمود: سازمان مدیریت پسماند مصمم است با بهره گیری از شخصیت کارتونی و عروسکی کاپی در قالب مجموعه های انیمیشنی، کلیپ و برنامه های تلویزیونی و... نسبت به آموزش، اطلاع رسانی و انتقال نکات و مفاهیم مهم و کاربردی مدیریت پسماند به گروه های مخاطب شهروندی به ویژه بچه ها و دانش آموزان اقدام کند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 705

به "تشویق مردم به همکاری در طرح کاپ با استفاده از تولیدات فرهنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشویق مردم به همکاری در طرح کاپ با استفاده از تولیدات فرهنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید