بیشترین آسیب جسمی آتش نشانان در شش ماهه اول سال چه بود؟

به گزارش کهن پارس، سرپرست تربیت بدنی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: زمانی که یک آتش نشان آسیب می بیند با توجه به نوع آسیبی که دیده است از خدمت عقب می ماند. این آسیب هایی که بیش از 10شیفت یک آتش نشان را از محل خدمت دور می نماید آسیب جدی شمرده می گردد.

بیشترین آسیب جسمی آتش نشانان در شش ماهه اول سال چه بود؟

غلامرضا کریمی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره بیشترین آسیبی که آتش نشانان در شش ماهه اول سال داشتند، اظهار کرد: طبق آنالیز هایی که انجام شد در شش ماهه اول سال، بیشترین آسیبی که آتش نشانان داشتند و از آن صدمه می بینند آسیب مچ، زانو، ستون فقرات و مفاصل بوده است.

وی ادامه داد: در میان آمارها آسیب به مچ پا از همه بیشتر بوده است. بر همین اساس به این نتیجه رسیدیم که باید برنامه ریزی داشته باشیم و گیرنده های عمقی و حس عمقی آتش نشانان را فعال تر کنیم تا آمادگی بیشتری در برابر آسیب ها داشته باشند. به این ترتیب می توانیم آسیب های ناشی از پیچیدگی مچ پا و... را کاهش دهیم.

کریمی گفت: زمانی که یک آتش نشان آسیب می بیند با توجه به نوع آسیبی که دیده است از خدمت عقب می ماند. این آسیب هایی که بیش از 10شیفت یک آتش نشان را از محل خدمت دور می نماید آسیب جدی شمرده می گردد.

وی اضافه نمود: شکستگی و بعضی دیگر از آسیب ها به هر طریقی در عملیات اتفاق می افتد؛ اما می توان از بعضی آسیب ها مثل آسیب دیدگی مچ پا پیشگیری کرد یا کاهش داد. به عنوان مثال اگر یک آسیب زمانی رخ بدهد که بدن در حالت آماده باشد می تواند به جای چهار هفته استراحت به دو هفته استراحت کاهش پیدا کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 1178

به "بیشترین آسیب جسمی آتش نشانان در شش ماهه اول سال چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین آسیب جسمی آتش نشانان در شش ماهه اول سال چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید