بمباران صنعاء، اهمیت تداوم پاسخگویی و بازدارندگی را نشان داد

به گزارش کهن پارس، سخنگوی رسمی جنبش انصار الله یمن تأکید کرد که حملات ائتلاف سعودی به صنعاء نشان داد که پاسخ به این حملات، تا چه میزان اهمیت دارد.

بمباران صنعاء، اهمیت تداوم پاسخگویی و بازدارندگی را نشان داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع خبری، امروز (جمعه)، گزارش دادند که نیرو های ائتلاف سعودی نقاط مختلفی از صنعاء پایتخت یمن را هدف حملات هوایی قرار دادند.

محمد عبدالسلام سخنگوی رسمی جنبش انصار الله یمن در واکنش به این حملات گفت: بمباران صنعاء و سایر استان های یمن، حامل پیام جدیدی نیست، جز تأکید بر اهمیت تداوم پاسخگویی و بازدارندگی.

شبکه خبری الجهته به نقل از عبدالسلام گزارش داد، پاسخگویی و بازدارندگی باید ادامه یابد تا تجاوز متوقف و محاصره نیز شکسته شود.

وی خاطرنشان کرد، ائتلاف متجاوز سعودی گمان می کند که این حملات، چیزی را در جهت رویارویی تغییر خواهد داد، ولی فراموش کرده است که شش سال بمباران وحشیانه، فقط باعث صلابت و انسجام بیشتر ملت یمن شد.

جنگنده های سعودی اردوگاه الصمع در ناحیه ارحب صنعاء و در سه نوبت منطقه جبل عیبان در ناحیه بنی مطر را بمباران کردند منطقه ارحب در چهار نوبت و منطقه جربان در ناحیه سنحان چهار بار هدف حمله قرار گرفت.

ائتلاف سعودی اردوگاه ریمه حمید در جنوب پایتخت یمن را در سه نوبت هدف حمله قرار داد. مخزن های نفتی شرکت ملی نفت یمن نیز هدف گرفته شدند.

این حمله پس از انتقام ارتش و کمیته های مردمی یمن از ریاض صورت می گیرد. شامگاه روز دوشنبه بود که وزارت انرژی عربستان سعودی اذعان کرد مخزن های نفتی این کشور در جده هدف قرار گرفته اند.

پیش از آن سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیرو های مسلح یمن تصریح کرده بود، عملیات مذکور در پاسخ به ادامه تجاوز و محاصره یمن و نیز وعده چند روز پیش نیرو های مسلح یمن مبنی بر انجام عملیات گسترده در عمق عربستان سعودی اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 399

به "بمباران صنعاء، اهمیت تداوم پاسخگویی و بازدارندگی را نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بمباران صنعاء، اهمیت تداوم پاسخگویی و بازدارندگی را نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید