آب میوه ها و سبزی ها

به گزارش کهن پارس، آب آناناس: شیره آناناس دارای ویتامین های مختلف، عناصر معدنی مفید، املاح معدنی و نوعی فرمان هضم کننده بسیار قوی است. آب آناناس در برطرف نارسایی های هضمی موثر واقع می گردد و در دوران نمو، بعلاوه در دوران نقاهت، اثر سازنده و تامین کننده قوای بدن ظاهر می نماید. و هم دارای خاصیت برطرف مسمومیت است.

آب میوه ها و سبزی ها

آب میوه ها و سبزی ها

نویسنده: امیر حسین بیضاوی نژاد

آب میوه ها و سبزی ها که از فشرده میوه یا اعضای مختلف سبزی ها به دست می آید، در صورت تازه بودن، در بهبود برخی بیماری ها و حتی درمان آنها، اثر محسوس دارند بعلاوه مصرف آنها، افراد سالم را هم شاداب می کند.

خواص درمانی آب میوه ها:

آب آناناس: شیره آناناس دارای ویتامین های مختلف، عناصر معدنی مفید، املاح معدنی و نوعی فرمان هضم نماینده بسیار قوی است. آب آناناس در برطرف نارسایی های هضمی موثر واقع می گردد و در دوران نمو، بعلاوه در دوران نقاهت، اثر سازنده و تامین نماینده قوای بدن ظاهر می کند. و هم دارای خاصیت برطرف مسمومیت است.

آب انار: اثر مفرح دارد. مصرف رقیق شده آن با آب، در بیماری های مجاری ادرار، بیماری های مختلف ناشی از التهاب دستگاههای بدن و در بیماران مبتلا به عدم کفایت ترشح صفرا، توصیه شده است.

آب انگور: شیره انگور که شیره گیاهی (Lait vegtal) هم نام نهاده شده است، اثر انرژی زایی قوی دارد به طوری که هر کیلوگرم آن معادل 800 تا 900 کالری، انرژی ایجاد می کند. دارای اثر نیرو دهنده و ضد سم قوی است. در بر افروختگی ها، روماتیسم، نقرس، سنگ کلیه، زیادی اوره خون، اختلالات ناشی از بالا بودن فشار خون، ورم روده اثرات درمانی ظاهر می کند. مصرف 1000 تا 1200 گرم آب انگور به مدت چند روز، در افراد چاق و در برطرف خستگی عمومی بدن مفید واقع می گردد.

آب پرتقال: آب پرتقال، اثر مقوی و نشاط آور دارد و چون با مصرف آن، غلظت خون کاهش حاصل می کند، می توان آن را محافظ خوبی برای عروق خونی به حساب آورد. اگر آب پرتقال، بدون پوست کندن، تهیه گردد اثر نیرومندتر ظاهر می کند. آب پرتقال دارای ویتامین های c2 (محافظ عروق خونی)، پرو ویتامین A (کاروتن) و B است.

آب سیب: آب سیب اثر نیرو دهنده اعصاب و ماهیچه ها را دارد و دفع نماینده مواد سمی بدن است، برای مبتلایان به رماتیسم و نقرس مفید واقع می گردد. در ضمنً ضدعفونی نماینده روده و تصفیه نماینده خون است و در بیماریهای مختلف، به اسم یک نوشابه مفید و مفرح به بیماران داده می گردد. آب سیب رسیده دارای اثر ملین است و می تواند مورد استفاده مبتلایان به یبوست قرار بگیرد.

آب گوجه: آب گوجه، ویتامین های C، B، A و عناصر معدنی مفید مانند آهن مهمیم، پتاسیم، فسفر و... دارد. نیرو دهنده عصب، انرژی زا و ضد سم است. برای مبتلایان به رماتیسم، تصلب و کسانی که پیوسته احساس خستگی می نمایند، خواص درمانی ظاهر می کند.

آب نارنگی: آب نارنگی به دلیل داشتن برم (brome) خواص مسکن ظاهر می کند.

آب هلو: سوء هضم را درمان می کند و در دفع رسوبات ادراری موثر واقع می گردد.

آب گلابی: تصفیه نماینده خون، دفع نماینده اسید اوریک و تامین نماینده عناصر معدنی مورد احتیاج بدن است. مصرف آن در بیماریهای مختلف مانند کم خونی، خستگی عمومی و بیماری سل، اثرات مفید ظاهر می کند در ضمنً به دلیل قابض بودن، در برطرف اسهال هادی ساده اثر درمانی دارد.

آب سبزی ها

آب اسفناج: آب اسفناج به دلیل دارا بودن مواد معدنی فراوان، کلروفیل و آهن، در تامین عناصر معدنی و ضروری بدن، بعلاوه سازندگی خون، یاری موثر می کند و از آن در برطرف کم خونی ها می توان نتایج درمانی گرفت. آب اسفناج، در تقویت بیماران در دوره نقاهت و در برطرف خستگی های جسمانی و روحی اشخاص مسن و اطفال، اثرات مفید ظاهر می کند.

آب بولاغ اوتی (علف چشمه): آب بولاغ اوتی، اثر دفع رسوبات صفراوی و مجاری ادرار را دارد بعلاوه ضدعفونی نماینده دستگاه تنفسی، تامین نماینده عناصر معدنی بدن و ضد اسکوریت قوی است. آب بولاغ اوتی بدلیل دارا بودن اسانس گوگرد دار، املاح معدنی و ویتامین های مختلف، که هر یک اختصاصات درمانی خاص دارند، در درمان بیماری های مختلف موثر واقع می گردد.

برای مبتلایان به دیابت (مرض قند) هم مفید واقع می گردد. بعلاوه معروفیت دارد که دارای اثر ضد سرطان است. آب بولاغ اوتی، در درمان بیماری های جلدی و درماتوزها (dermatoses)، اثرات شفابخش ظاهر می کند.

آب پیاز: آب پیاز دارای اثر مدر و دفع سموم بدن مانند اوره و اسید اوریک است بعلاوه اثرضدعفونی نماینده مجاری ادرار را دارد. مصرف آن برای مبتلایان به دیابت، رماتیسم، ورم پروستات، خستگی عمومی و خیز اندامها بسیار مفید است.

آب رازیانه: آب رازیانه که از فشرده تمام قسمتهای گیاه به دست می آید، به آب سبزی های دیگر، به منظور تقویت اثر مدر و خاصیت ضد رماتیسم، ضد کرم و زیاد نماینده ترشحات شیر افزوده می گردد.

آب شلغم: آب شلغم به دلیل دارا بودن آهن و عناصر و ترکیبات مفید و ویتامین های مختلف، اثرات شفابخش در برطرف ناراحتی های برونش ها، مجاری صفراوی و در بیماریهای ناشی از کمبود عناصر معدنی بدن، ظاهر می کند.

آب هویج: آب هویج در درمان کم خونیها، زخم معده و اثنی عشر (اولسر) ورم روده بزرگ و کوچک، اسهال های ساده، بیماری های کبدی - صفراوی، مسمومیت ها، ناراحتی های جلدی مختلف (درماتوزها) مؤثر واقع می گردد. آب هویج با دار بودن عناصری مانند آهن، فسفر، مهمیوم که در ساخته شدن خون و بافت ها ضرورت دارند و بعلاوه ویتامین های مختلف مخصوصاً پروویتامین A و موادی نظیر پکتین ها و...، در درمان بسیاری از بیماریها تاثیر فراوان می گذارد.

منبع: نشریه مشرق زمین شماره 46

منبع: راسخون
انتشار: 18 مهر 1400 بروزرسانی: 18 مهر 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 1054

به "آب میوه ها و سبزی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب میوه ها و سبزی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید