عوارض نگران کننده لاک ناخن برای اعضای داخلی بدن

به گزارش کهن پارس، لاک ناخن از جمله مواد آرایشی است که آسیبات زیادی به ناخن، دست و کل بدن وارد می نماید، با انتخاب یک لاک مناسب عوارض آن را کمتر کنید.

عوارض نگران کننده لاک ناخن برای اعضای داخلی بدن

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک، خوب به نظر می رسد که ناخن های شما رنگی و با لباس هایتان ست باشد، یا بهتر است یکی از آن طرح هایی را داشته باشید که می تواند به خوبی استفاده گردد، اما آیا سالم است که چنین موادی را بر روی ناخن های خود نگه دارید؟

انواع مختلفی از ناخن های مصنوعی وجود دارند، مانند اکریلیک، ژل و آن هایی که اثرات جانبی شناخته شده ای برای آن ها دارند، به خاطر مواد شیمیایی و نور uv مورد استفاده زمانی که آن ها اعمال می شوند، هستند و به همین دلیل است که مردم اغلب آن ها را به کار می گیرند و حتی اشکال مختلف را ترسیم می نمایند و از رنگ های مختلف روی ناخن ها استفاده می نمایند. این مقاله را بخوانید تا بیشتر درباره اثرات جانبی لاک ناخن بدانید.

خطرات مختلف طراحی ناخن:

بدون اینکه حتی متوجه شوید، ممکن است در هنگام استفاده از لاک ناخن مسائل مختلفی برای سلامتی خود ایجاد کنید. مشکل با کسی است که هر روز رنگ های ناخنش را پاک می نماید و رنگ جدیدی می زند بدتر از آن، کسانی هستند که نه تنها سلامت استفاده از لاک ناخن را در نظر نمی گیرند، بلکه با استفاده از ناخن های مصنوعی که طولانی تر می ماند به ناخن های خود آسیب می رسانند.

از طرف دیگر ناخن های مصنوعی از مواد شیمیایی استفاده شده اند که بعضی افراد به آن حساسیت دارند، از طرف دیگر ژل مصنوعی لاک ناخن از لامپ های uv یا ال ای دی استفاده می نماید که ممکن است باعث بروز سرطان یا پیری زودرس دست گردد. این مقدمه ای بود تا به آنالیز تمام عوارض و خطرات موجود در لاک ناخن برای سلامت بدن بپردازیم.

عوارض جانبی مختلفی برای سبک های لاک ناخن:

آن ها حاوی مواد شیمیایی هستند:

بله آن ها ممکن است خوب به نظر برسند و دستان شما زیباتر به نظر می رسند، اما به خاطر مواد شیمیایشان سالم نیستند. بیشتر این محصولات ناخنی، مواد سمی و بالقوه خطرناکی را در مقادیر مختلف حمل می نمایند، بنابراین مهم است که مراقب برندی باشید که از آن استفاده می کنید.

از مواد شیمیایی مختلف یافت شده در این برندهای لاک ناخن، مواردی وجود دارند که ممکن است به خاطر ترکیبات آن ها مانند فرمالدهید، موجب سرطان یا اختلال در هورمون های دیگری گردد.

آن ها موادی دارند که تاثیرات متفاوتی دارند:

گفتنی است که اغلب مواد اولیه مورد استفاده در ساخت لاک ناخن تنها زمانی مضر هستند که در معرض گرما قرار گیرند، یا زمانی که خورده شوند، در غیر این صورت می توانند ایمن باشند و روی ناخن ها استفاده شوند.

در این ترکیبات مختلف، تولوئن نیز موجود است :اثرات تولوئن شامل خشکی یا ترک خوردن پوست، سردرد، بی حسی، سوزش چشم یا گلو و به ندرت، آسیب کلیه یا کبد می گردد اما در حال حاضر ممکن است از خودتان بپرسید که چرا این موارد ممکن است چنین اثراتی را داشته باشد.

عوارض لاک ناخن؛ لاک زدن چه خطری دارد؟

تولوئن ماده ای است که برای مخلوط کردن مواد دیگر در لاک ناخن مورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل است که بیشتر مشتریان در معرض آن قرار می گیرند، حتی تکنسین های ناخن در معرض بخار آن قرار می گیرند و از آنجا ممکن است هر کدام از عوارض جانبی ذکر شده را دریافت نمایند. به گفته اداره غذا و دارو، غلظت امن آن کم تر از 50 درصد است.

عناصر دیگری مانند فورمالدهید نیز می تواند به بعضی افراد حساسیت بدهد و باعث تحریک پذیری فرد گردد. از فرمالدهید به عنوان نگهدارنده برای جلوگیری از آلودگی باکتریایی استفاده می گردد. از طرف سازمان به این نتیجه رسیده اند که استفاده از فرمالدهید در زمانی که مقدارش از 0.2 % تجاوز نکند، امن است.

و خاتمه، همچنین ماده دیگری نیز هست که کافور نام دارد، این ماده ای است که به لاک ناخن استحکام و درخشش می بخشد. قرار دریافت در معرض این عنصر در مقادیر زیاد ممکن است باعث تهوع، گیجی و حتی سردرد در هنگام استنشاق اش گردد.

عوارض لاک ناخن می تواند بر سلامت کل بدن شما تاثیر بگذارد

استفاده از طرح ها و سبک های خلاقانه لاک ناخن متفاوت ممکن است شما را متفاوت کند، اما از طرف دیگر، شما هم چنین عوارض جانبی متفاوتی برای سلامت کلیتان دریافت می کنید. این رابطه از زدن لاک ناخن نیست، بلکه با بو کردن تمام مواد شیمیایی و موادی است که در آن یافت می گردد.

از چیزهایی که ممکن است بعد از تنفس این مواد رنج ببرید، ممکن است احساس سرگیجه، حالت تهوع و سردرد باشد. اینها تاثیرات ساده ای هستند که ممکن است در حال حاضر با آن برخورد گردد، اما چیزهای دیگری نیز وجود دارند که ممکن است از آن ها رنج ببرید که شامل آسیب کلیه، مسائل زایمان، آسم و مسائل کبد می گردد.

استفاده از لاک ناخن نیز برای شش ها مضر است و ممکن است موجب افسردگی سیستم عصبی گردد، ممکن است بر روی چشم، پوست، و دستگاه تنفسی تاثیر بگذارد، و در نهایت وقتی پوست در تماس قرار می گیرد، ممکن است آغاز به تحریک کردن کند و موجب قرمزی و خارش گردد.

انتخاب لاک ناخن مناسب:

راه هایی برای جلوگیری از همه این مسائل مربوط به لاک زدن وجود دارد که دوست دارید از آن ها بهره ببرید و همچنین راه های مختلفی برای تمیز کردن مناسب لاک ها.

برای استفاده از نوع مناسب لاک، باید یکی از آن لاک های غیر سمی را انتخاب کنید و در واقع مارک های معروف مختلفی وجود دارند که این محصولات را فراوری می نمایند و شما می توانید به دنبال آن بروید. فقط برای اینکه مطمئن شوید، لاکی را بخرید که هیچ کدام از این سه عنصری را که در متن پایین ذکر نموده ایم را ندارد؛ فرمالدیید، تولوین و دیبوتیل فتالات.

عوارض جدی و خطرناک لاک ناخن

داخل لاک چه چیزی است؟

بسیاری از لاک هایی که در فروشگاه ها پیدا می گردد، غیر سمی هستند، که به این معنی است که آن ها ایمن هستند، اما هنوز مواد اولیه دیگری برای براق کردن آن ها برای یک یک دوره زمانی طولانی تر و یا حتی خشک کردن آن ها به کار می رود. شما ممکن است مواد دیگری را نسبت به موارد ذکر شده در بالا پیدا کنید که مضر نیست، مانند:

عامل تشکیل فیلم، که اغلب نیتروسلولوز هستند و زیاد در رنگ های خودروها به کار می رود.

یک حلال، که بخش فرار لاک ناخن است.

عوارض استفاده مکرر از لاک ناخن

رقیق نماینده، اغلب لاک های ناخن، رقبق نماینده ای مانند اتیل استات دارند، که برای تثبیت محصول و ویسکوزیته لاک مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین به منظور اجتناب از جداسازی نیتروسلولوز از مواد دیگری که لاک ناخن را تشکیل می دهند به کار می رود.

رزین و پلاستیزر معمولاً به منظور خشک شدن لاک و هم چنین برای جلوگیری از پویته شدن لاک، به کار می فرایند.

این ها چیزهایی هستند که در لاک وجود دارند. در حال حاضر نام های تجاری مختلفی وجود دارند که دیگر به اندازه قبل مضر نیستند، و ممکن است گاهی اوقات اصلا مضر نباشند؛ فقط سعی کنی که هر چند وقت ناخن های خود را پاک کنید و بگذارید مدتی هوا بخورد.

کدام لاک ناخن سالم و ایمن تر است؟

سبک های مختلف، طرح ها و ایده هایی وجود دارند که شما می توانید آن ها را انتخاب کنید تا لاک ناخن منحصر به فردی را برای انگشتان خود خلق کنید؛ کسانی هستند که قلب می کشند و متنی را می نویسند که با هم خوانی ندارند، و کسانی هستند که به سالن ناخن می فرایند و به متخصص ناخن اجازه می دهند که از حس هنری اش استفاده نمایند و چیز زیبایی را رسم کند.

در واقع سبک های مختلفی برای داشتن ناخن های زیبا وجود دارد که آن ها را زیبا می سازند اما همواره آسان نیستند، بنابراین آن ها به یک متخصص ناخن احتیاج دارند و یا به کسی احتیاج دارند که قبلا این فرآیند را چندین بار انجام داده و در آن متخصص شده است.

لاک ناخن برای استفاده ایمن است اما تنها در صورتی که فرمالدهید، تولوئن یا دیبوتیل نداشته باشد، دقت کنید که قبل از خرید، بطری را چک کنید. اثرات جانبی لاک ممکن است بر سلامت کل شما تاثیر بگذارد و سلامتی ناخن های شما را به تنهایی به خطر بیندازد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 536

به "عوارض نگران کننده لاک ناخن برای اعضای داخلی بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض نگران کننده لاک ناخن برای اعضای داخلی بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید