تحلیل داده های سال 98 نقشه و مسیریاب بلد، میانگین سرعت در بزرگراه همدانی 70 کیلومتر است

به گزارش کهن پارس، بر اساس مقایسه آمار کاربران بلد، راننده ها در بزرگراه شهید همدانی تهران در مقایسه با بزرگراه های دیگر این شهر با سرعت بیشتری رانندگی می نمایند.

تحلیل داده های سال 98 نقشه و مسیریاب بلد، میانگین سرعت در بزرگراه همدانی 70 کیلومتر است

اخبار شرکت ها؛ بر اساس مقایسه آمار کاربران بلد، راننده ها در بزرگراه شهید همدانی تهران در مقایسه با بزرگراه های دیگر این شهر با سرعت بیشتری رانندگی می نمایند. فعالیت کاربران نقشه و مسیریاب بلد در سال 1398 بیان نماینده این است که اتوبان شهید همدانی در شهر تهران خلوت ترین اتوبان برای رانندگی با میانگین سرعت 70.7 کیلومتر بر ساعت بوده است.

بزرگراه 15 کیلومتری شهید همدانی که سال 1396 مورد بهره برداری نهاده شد در ادامه بزرگراه حکیم غرب ساخته شده است و تردد کمتری در آن می گردد. پس از آن بزرگراه شهید خرازی، شهید بابایی، شهید یاسینی با میانگین سرعت 69.6، 63.4 و 61.1 کیلومتر بر ساعت در صندلی های دوم تا چهارم سرعت قرار دارند.

در طول سال 1398 در حالی میانگین سرعت کاربران بلد در بزرگراه های تهران 48 کیلومتر بر ساعت بوده که بر اساس کتاب آیین نامه هدایت و رانندگی سرعت مجاز رانندگی در این مناطق بین 80 تا 100 کیلومتر متغیر است و رانندگان باید بر اساس تابلوهای حداکثر سرعت حرکت نمایند. به نظر می رسد که شرایط ترافیکی و حجم بالای خودرو در این شهر میانگین سرعت در بزرگراه ها را تحت تاثیر خود کاهش داده باشد.

همچنین مقایسه میانگین سرعت کاربران بلد در بزرگراه ها حاکی از این است که تهرانی ها از شهروندان شهر های مشهد و اصفهان هم آهسته تر رانندگی می نمایند. بر اساس آمار وزارت راه و شهرسازی در سال 1397 در مجموع 18هزار کیلومتر بزرگراه ساخته شده که تنها 450 کیلومتر آن متعلق به تهران بوده است. در مقایسه با استان تهران، دو هزار کیلومتر بزرگراه در اصفهان و هزار و 100کیلومتر بزرگراه در استان خراسان رضوی ساخته شده که میانگین سرعت رانندگان را از شهرهای دیگر بالاتر برده است.

از سوی دیگر به گفته مقام های شهری پایتخت روزهای یکشنبه و چهارشنبه پیک ترافیکی شهر تهران است که در این دو روز میانگین سرعت رانندگی در کل کشور هم با کاهش چشم گیری همراه می گردد.

این اطلاعات که حاصل فعالیت یک سال نقشه و مسیریاب بلد بوده در طول این مدت باعث افزایش تعداد کل کاربران آن به بیش از چهار میلیون نفر شده است. به گزارش بلد این تعداد کاربر در سال 1398بیش از چهار میلیارد کیلومتر مسافت را با یاری این مسیریاب طی نموده اند. بر اساس آمار وزارت راه و شهرسازی در سال 1397، 221هزار و 353کیلومتر جاده بین شهری و روستایی در کل کشور وجود داشته است. این یعنی اگر همه راه های موجود اعم از آسفالت، شوسه، آزادراه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی در کشور 18هزار برابر بیشتر شوند، به عددی نزدیک به مسافت طی شده توسط کاربران بلد نزدیک خواهیم شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 109

به "تحلیل داده های سال 98 نقشه و مسیریاب بلد، میانگین سرعت در بزرگراه همدانی 70 کیلومتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحلیل داده های سال 98 نقشه و مسیریاب بلد، میانگین سرعت در بزرگراه همدانی 70 کیلومتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید