کاهش 63 درصدی مسافرت هوایی بین المللی به خاطر کرونا در ماه می

به گزارش کهن پارس، اتحادیه بین المللی حمل و نقل هوایی، یاتا، گفت محدودیت های وضع شده برای مقابله با پاندمی کرونا باعث کاهش 63 درصدی تقاضای مسافرت هوایی در ماه می در مقایسه با قبل از پاندمی کرونا شده است.

کاهش 63 درصدی مسافرت هوایی بین المللی به خاطر کرونا در ماه می

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از راشاتودی، اتحادیه بین المللی حمل و نقل هوایی، یاتا، اظهار داشت محدودیت های وضع شده برای مقابله با پاندمی کرونا باعث کاهش 63 درصدی تقاضای مسافرت هوایی در ماه می 2021 نسبت به ماه می 2019 شده است.

یاتا اشاره کرد: با این حال شرایط مسافرت هوایی در ماه می اندکی نسبت به ماه آوریل بهتر بوده و 2.5 درصد رشد داشته است.

یاتا اظهار داشت: تحت تأثیر محدودیت های قرنطینه ای، مسافرت هوایی بین المللی بسیار جدی تر از مسافرت هوایی داخلی کشور ها آسیب دیده است.

تقاضای مسافرت بین المللی در ماه می امسال 85.1 درصد کمتر از سطح این تقاضا در ماه می 2019 بوده است در حالی که تقاضای مسافرت هوایی داخلی تنها 23.9 درصد از سطح قبل از پاندمی کمتر بوده است.

ویلی والش، مدیرکل یاتا، گفت: با باز شدن برخی بازار های بین المللی به روی مسافران واکسینه شده، ما شاهد تحولات مثبتی هستیم.

یاتا در گزارش نو خود اظهار داشت: سطح ترافیک هوایی روسیه و چین همچنان نسبت به سطح قبل از پاندمی رشدی مثبت داشته است، اما ترافیک هوایی هند و ژاپن با شیوع اخیر کرونا در این کشور ها به شدت کمتر از سطح قبل از پاندمی بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 977

به "کاهش 63 درصدی مسافرت هوایی بین المللی به خاطر کرونا در ماه می" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 63 درصدی مسافرت هوایی بین المللی به خاطر کرونا در ماه می"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید