وزیر کشور: تهران الان هم تقریبا تعطیل است

به گزارش کهن پارس، در حالی که تهران این بار نه به دلیل کرونا، بلکه به خاطر آلودگی هوا در شرایط قرمز قرار گرفته، اما دولت بازهم در برابر تعطیلی پایتخت مقاومت می کند.

وزیر کشور: تهران الان هم تقریبا تعطیل است

به گزارش تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پاسخ به سوالی درخصوص احتمالی تعطیلی شهر تهران به دلیل آلودگی هوا گفت: تهران الان هم تقریبا تعطیل هست، مدارس تعطیل است، کارکنان با یک سوم توان در ادارات حضور دارند. هیچ تصمیمی برای تعطیلی گرفته نشده است.

وی افزود: معلوم نیست واقعا این آلودگی را تا کی خواهیم داشت، باید با کمترین هزینه شرایط را مدیریت کنیم. تصمیم در این خصوص بر عده کارگروه هوای پاک است و باید پیشنهاد استانداری در مراکز مربوطه به خودش انجام شود.

کیفیت هوای تهران برای ششمین روز متوالی در شرایط ناسالم برای همه گروه های جامعه قرار گرفته است. روز گذشته کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران بر اساس پیش بینی های سازمان هواشناسی (مبنی بر ادامه فرایند پایداری های جوی در پایتخت) آخرین تصمیم درباره کنترل موقت این شرایط با تعطیلی ادارات را گرفت، اما بعد از گذشت 24 ساعت هنوز هیئت دولت تصمیم رسمی برای ارائه پاسخ به ضرب الاجل این کمیته را اعلام نکرده است.

همچنین بندپی استاندار تهران روز گذشته از پیشنهاد استانداری برای تعطیلی دو روزه تهران به هیئت دولت خبر داده و اعلام کرده بود تا ساعتی دیگر نتیجه آن اعلام می شود. اما با گذشت 16 ساعت از این اظهارنظر دولت هیچ تصمیمی در این زمینه نگرفته و اظهارات امروز وزیر کشور نشان می دهد دولت تمایلی برای تعطیلی پایتخت ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 624

به "وزیر کشور: تهران الان هم تقریبا تعطیل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کشور: تهران الان هم تقریبا تعطیل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید