واکنش نماینده دائم ایران در سازمان ملل به یک ادعای بی اساس آمریکا ، تحریم ها به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است

به گزارش کهن پارس، نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: آمریکا با استمرار و تشدید تحریم های غیرقانونی خود در شرایط بحران همه گیری کرونا، خطوط قرمز تروریسم مالی و تروریسم پزشکی را رد نموده و به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است.

واکنش نماینده دائم ایران در سازمان ملل به یک ادعای بی اساس آمریکا ، تحریم ها به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است

به گزارش کهن پارس به نقل از ایرنا، مجید تخت روانچی در نشست آنالیز تاثیر اقدامات یکجانبه قهرآمیز بر مقابله دنیای با ویروس کرونا اضافه کرد: در حالیکه دنیا درگیر مقابله با عواقب ناشی از همه گیری ویروس کروناست و کشورها با تقویت همکاری و همبستگی کوشش می نمایند یکدیگر را در این شرایط بحرانی کمک نمایند، آمریکا اقدامات یکجانبه قهرآمیز غیرقانونی خود راعلیه کشورهایی که عمدتا با شرایط دردناکِ همه گیری ویروس کرونا دست به گریبان هستند، گسترش داده و تشدید می نماید.

وی اضافه کرد این حق همه کشورهاست که به داروها، وسایل و تجهیزات لازم برای جلوگیری از انتقال و گسترش ویروس کرونا دسترسی داشته باشند اما اقدامات یکجانبه غیرقانونی آمریکا مانعی عظیم و جدی بر سر راه تحقق این حق ایجاد نموده است.

این نشست به ابتکار نمایندگی های دائم ایران، روسیه، چین، ونزوئلا، کوبا، سوریه، بلاروس، نیکاراگوئه و زیمبابوه در سازمان ملل برگزار گردید و طی آن علاوه بر سفرای کشورهای برگزار نماینده، تنی چند از چهره های علمی و بین المللی سخنرانی کردند.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد ادامه داد: آمریکا این ادعای بی اساس را مطرح می نماید که تحریم ها شامل مواد غذایی، دارو و تجهیزات پزشکی نمی شوند اما محروم کردن یک کشور از دسترسی به تجارت بین المللی و نظام بانکی دنیای، توانایی آن کشور را برای دسترسی به دارو، مواد غذایی و تجهیزات پزشکی به وسیله سازوکارهای اقتصادی و تجاری موجود، به طور کامل سلب می سازد.

تخت روانچی تاکید نمود: جامعه بین المللی باید ضمن تقویت همبستگی میان یکدیگر، در یک صف و با یک صدا، اقدامات یکجانبه غیرقانونی و نامشروع را رد و محکوم نمایند تا برمبنای ارزش های انسانی و اصول اخلاقی، این بحران را به طور موثر کنترل کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 102

به "واکنش نماینده دائم ایران در سازمان ملل به یک ادعای بی اساس آمریکا ، تحریم ها به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش نماینده دائم ایران در سازمان ملل به یک ادعای بی اساس آمریکا ، تحریم ها به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید