مقرری بیمه بیکاری فروردین مربوط به کرونا واریز شد

به گزارش کهن پارس، مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی از واریز مقرری بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا در فروردین اطلاع داد و گفت: طی چند روز آینده به حساب 107 نفر از بیمه شدگان بیکار ناشی از ویروس کرونا واریز می گردد.

مقرری بیمه بیکاری فروردین مربوط به کرونا واریز شد

به گزارش کهن پارس به نقل از مهدی شکوری با اشاره به واریز مقرری بیمه بیکاری فروردین ماه اظهار کرد: طبق هماهنگی های انجام شده و ارائه لیست 338 هزار نفر از بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی در مرحله اول به سازمان برنامه و بودجه، مقرری بیمه بیکاری دوران کرونا برای این افراد در فروردین ماه واریز شده است.

وی توضیح داد: البته لیست دیگری شامل 107 هزار نفر از بیمه شدگان بیکار متأثر از ویروس کرونا تهیه شده که لیست مذکور به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده است که طی چند روز آینده نسبت به واریز مبلغ مقرری بیمه بیکاری دوران کرونا این افراد اقدام خواهد شد.

شکوری درباره واریز مقرری بیمه بیکاری دوران کرونا در اسفند سال گذشته اعلام کرد: در مرحله نخست 103 هزار نفر مقرری بیمه بیکاری خود را دریافت کردند که در ادامه 46 هزار نفر به لیست اولیه افزوده شدند که آنها نیز رقم بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا را دریافت کردند. همچنین در مرحله سوم لیست 63 هزار نفر از بیمه شدگان برای استفاده از مقرری بیکاری دوران کرونا به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده است که پیش بینی می گردد که این تعداد به همراه لیست 107 هزار نفری فروردین طی چند روز آینده مقرری خود را دریافت خواهند کرد.

مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مقرری بیمه بیکاری در اسفندماه برای بیمه شدگان 20 روز محاسبه شده است، گفت: مقرری بیمه بیکاری فروردین ماه به مدت 30 روز و بر اساس 55 درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار پرداخت شده است. همچنین به ازای هر فرد تحت تکفل، 5 درصد حداقل دستمزد و حداکثر برای 4 فرد تحت تکفل مقرری بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا در نظر گرفته شده است که برای هر فرد رقمی بین یک میلیون تا یک میلیون و 360 هزار تومان خواهد بود.

مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی درباره واریز مقرری بیمه بیکاری اردیبهشت ماه گفت: باید منتظر پایش و لیست مربوطه باشیم و پس از این فرآیند مقرری آنها نیز پرداخت خواهد شد. همچنین بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی که در دوران کرونا از بیکاری استفاده نموده اند نگران سوابق بیمه ای خود نباشند چرا که سوابق این افراد تحت عنوان سوابق پرداحت حق بیمه در سازمان تأمین اجتماعی محسوب خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 136

به "مقرری بیمه بیکاری فروردین مربوط به کرونا واریز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقرری بیمه بیکاری فروردین مربوط به کرونا واریز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید