خبرنگاران هوای بجنورد برای گروه های حساس ناسالم شد

به گزارش کهن پارس، بجنورد-خبرنگاران- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: هوای بجنورد مرکز استان روز یکشنبه در شرایط ناسالم برای گروه های حساس جامعه از جمله بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، بچه ها و سالمندان است.

خبرنگاران هوای بجنورد برای گروه های حساس ناسالم شد

مهدی اله پور به خبرنگار خبرنگاران گفت: امروز شاخص کیفیت هوا در بجنورد نزدیک به ناسالم برای تمام گروه ها رسید، دیروز هم شاخص کیفیت هوا در این شهر 115 و روز آدینه 116 گزارش شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی اضافه نمود: دیشب برای ساعاتی، شاخص کیفیت هوا برای تمام گروه ها ناسالم شد، امروز هم این شاخص 141 است.

وی با بیان اینکه وارونگی دما سبب افزایش غلظت آلاینده ها شده است گفت: با توجه به پدیده وارونگی دمایی و پایداری هوا، کیفیت هوا دیروز و امروز ناسالم برای گروه های حساس بوده است.

وی اضافه نمود: در شاخص سنجش هوا شرایط صفر تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای تمام گروه های سنی، 201 تا 300 خیلی ناسالم و بیش از 300 خطرناک و بحرانی است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی اعلام کرد: در دی ماه جاری هوای بجنورد در هفت روز سالم، سه روز پاک و سه روز ناسالم برای گروه های حساس بوده است.

کارشناسان می گویند گرد و غبار، علت مهم آلودگی هوای بجنورد است؛ هم اکنون در اطراف شهر بجنورد شماری از واحدهای آلاینده نظیر سنگ شکن ها و کارخانه آسفالت فعال هستند.

با توجه به کاسه ای بودن شهر بجنورد، در صورت بروز مشکل در آلودگی هوا، برطرف آن مشکل است، از این رو باید اقدامات پیشگیرانه، مورد توجه باشد.

آلودگی هوای مرکز خراسان شمالی تنها در یک نقطه قابل سنجش و اندازه گیری است و تنها ایستگاه سنجش آلودگی هوای استان در جوار این اداره کل مستقر است.

هواشناسی خراسان شمالی برای امروز و فردا، جوی پایدار برای استان پیش بینی نموده است.

استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 654

به "خبرنگاران هوای بجنورد برای گروه های حساس ناسالم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هوای بجنورد برای گروه های حساس ناسالم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید