خبرنگاران جابجایی بیش از 9 میلیون تن کالا در سیستان و بلوچستان

به گزارش کهن پارس، زاهدان- خبرنگاران- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: 9 میلیون و 268 هزار و 973 تن کالا با 583 هزار و 230 سفر باری در سال 98 توسط ناوگان باری در این استان حمل شده است.

خبرنگاران جابجایی بیش از 9 میلیون تن کالا در سیستان و بلوچستان

ایوب کرد روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار کهن پارس با بیان اینکه 129 شرکت حمل و نقل داخلی سیستان و بلوچستان کالاهای این مدت را جابجا کرده اند، اظهارداشت: جابجایی کالا در این مدت نسبت به سال 97 از رشد 26 درصدی در تناژ و 24 درصدی در تعداد سفر برخوردار بوده است.

وی گفت: ذرت، گندم، مواد نفتی و سیمان عمده کالاهای حمل شده در این مدت را تشکیل می دهند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و شرح داد: حمل کالاها و مایحتاج عمومی مردم اولویت اصلی این اداره کل محسوب می شود.

وی با قدردانی از تلاش های شبانه روزی رانندگان سخت کوش و فعالان حوزه حمل و نقل جادهای گفت: شرایط حمل و نقل عمومی جاده ای کالا هم اینک در سیستان و بلوچستان کاملا عادی و روان است.

کرد نشان کرد: هم اینک 9 هزار و 310 راننده، 6 هزار و 604 دستگاه ناوگان باری با متوسط عمر افزون بر 13 سال و همچنین 136 شرکت حمل و نقل داخلی کالا، چهار پایانه بار، 2 انجمن صنفی کارفرمایی شرکت ها و 2 انجمن صنفی کارگری رانندگان در بخش حمل و نقل عمومی جاده ای داخلی کالای سیستان و بلوچستان فعالیت می کنند.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 9

به "خبرنگاران جابجایی بیش از 9 میلیون تن کالا در سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جابجایی بیش از 9 میلیون تن کالا در سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید