خبرنگاران تمدید خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی به بیمه شدگان تا پایان اردیبهشت ماه

به گزارش کهن پارس، تهران- خبرنگاران- مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با ابلاغ دستورالعمل اداری به واحدهای اجرایی، تسهیلات بیمه ای و درمانی را به منظور کنترل شیوع کرونا ویروس و حفظ سلامتی مخاطبان و کارکنان تا پایان اردیبهشت ماه تمدید کرد.

خبرنگاران تمدید خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی به بیمه شدگان تا پایان اردیبهشت ماه

به گزارش روز پنجشنبه سازمان تامین اجتماعی، با ابلاغ این دستورالعمل از طرف مصطفی سالاری دفترچه های درمانی بیمه شدگان تا پایان اردیبهشت ماه 99 دارای اعتبار بوده و نیاز به مراجعه حضوری بیمه شدگان به شعب و کارگزاری ها برای تمدید دفترچه های درمانی نیست.

مهلت پرداخت حق بیمه بیمه شدگان اختیاری، توافقی، رانندگان درون شهری و برون شهری و کارگران ساختمانی نیز افزایش یافته است و به منظور جلوگیری از لغو قراردادها و تداوم بیمه پردازی این گروه از بیمه شدگان تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری برای پرداخت حق بیمه مهلت خواهند داشت.

همچنین برای هریک از بیمه شدگان به ویژه بیماران مبتلا به کرونا و مرخصی زایمان امکان پرداخت علی الحساب غرامت دستمزد براساس گواهی پزشک معالج فراهم شده است و این خدمات بدون نیاز به انجام تشریفات مقرر و مراجعه حضوری به شعب انجام می شود.

ثبت درخواست خدمات و تعهدات کوتاه مدت (غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری، پروتز و اروتز وکمک ازدواج و...) نیز غیرحضوری و از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی https://eservices.tamin.ir قابل انجام است.

بر این اساس برای ثبت درخواست بازنشستگی نیاز به مراجعه حضوری به شعب سازمان تأمین اجتماعی نیست و تاریخ ترک کار مندرج در لیست پرداخت حق بیمه به عنوان تاریخ درخواست بازنشستگی محسوب می شود.

انجام استعلام درخصوص تمدید یا صدور کارت هوشمند رانندگان هم به حالت تعلیق درآمده و تداوم بیمه پردازی آنها تا پایان اردیبهشت ماه 1399 قابل انجام است؛ همچنین امکان بیمه پردازی برخی از کارگران ساختمانی نیز که کارت مهارت فنی آنها منقضی شده است تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری قابل انجام است.

جلسات کمیسیون های پزشکی موضوع ماده 91 و شوراهای پزشکی نیز تا پایان اردیبهشت سال جاری برگزار نخواهد شد و انجام کلیه بازرسی های مرتبط با امور بیمه شدگان خاص اعم از بیمه بیکاری، احراز اشتغال قالیبافان، کارگران ساختمانی و... تا پایان اردیبهشت 99 موضوعیت نخواهد داشت.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 28

به "خبرنگاران تمدید خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی به بیمه شدگان تا پایان اردیبهشت ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تمدید خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی به بیمه شدگان تا پایان اردیبهشت ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید