تعطیلات کرونایی و بلاتکلیفی ماجرای گرانفروشی ایرلاین ها، قیمت بلیت تهران، مشهد یک میلیون و 78 هزار و 500 تومان !

به گزارش کهن پارس، از روزهای نخست تیر ماه، شرکت های هواپیمایی قیمت بلیت هواپیما را در مسیرهای داخلی تا حدود 30 درصد افزایش دادند در حالی که برای این افزایش نه توضیحی ارائه کردند و نه مصوبه ای از شورای عالی هواپیمایی کشوری در اختیار داشتند. پس از این افزایش قیمت مسوولان وزارت راه و شهرسازی و هواپیمایی کشوری بارها در اظهاراتی اعلام کردند این افزایش قیمت غیر قانونی است و شرکت های هواپیمایی باید قیمت های خود را به نرخ مصوب سابق (آبان ماه سال گذشته) بازگردانند، اما این اتفاق تا به امروز نیفتاده و برخی از ایرلاین ها هنوز نرخ های خود را بالا نگه داشتند.

تعطیلات کرونایی و بلاتکلیفی ماجرای گرانفروشی ایرلاین ها، قیمت بلیت تهران، مشهد یک میلیون و 78 هزار و 500 تومان !

چرا که به نام مثال قیمت بلیت هواپیما در راستا تهران-مشهد که باید حداکثر 771 هزار و 200 تومان باشد تا یک میلیون و 78 هزار و 500 تومان افزایش یافته است و نرخ پرواز تهران -شیراز که حداکثر و براساس مصوبه آبان ماه سال گذشته باید 673 هزار و 700 تومان عرضه شود به 942 هزار تومان رسیده است.

در این میان اظهارات و هشدارهای مسئولان دولتی هم اثرگذار نبود و تنها چند ایرلاین نرخ های خود را به حالت سابق بازگردانده یا قدری از آن کاستند. سیاووش امیرمکری که طی هفته های گذشته با حفظ سمت به نام سرپرست تازه سازمان هواپیمایی کشوری منصوب شد طی چند مصاحبه و اظهارنظر گفت این افزایش قیمت غیرقانونی است و با گرانفروشان برخورد خواهد کرد. برخوردی که تا به امروز خبری از آن نبوده و جلسات شورای عالی هواپیمایی کشوری بارها و بارها در هفته های گذشته لغو یا به تعویق افتاده است.

نهایتا سازمان هواپیمایی کشوری با هماهنگی وزیر راه و شهرسازی و ایرلاین های داخلی قرار بود جلسه شورای عالی هواپیمایی را روزگذشته (شنبه) دوم مرداد ماه برگزار کند تا به این شرایط سر و سامان دهد. اما این جلسه هم برگزار نشد.

بر اساس اطلاعات به دست آمده خبرنگار ایسنا، تعطیلات کرونایی باعث به تعویق افتادن چندین باره این جلسه شده است اما خواست وزیر راه و شهرسازی و سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری برخورد با شرکت های متخلف و بازگردادن قیمت هواپیما به نرخ مصوب گذشته است که باید دید این جلسه در هفته جاری برگزار خواهد شد یا آنکه این مشکل طی روزهای آینده به همین شکل به جای مانده و حل آن به دولت سیزدهم واگذار خواهد شد.

منبع: گردشبان
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 987

به "تعطیلات کرونایی و بلاتکلیفی ماجرای گرانفروشی ایرلاین ها، قیمت بلیت تهران، مشهد یک میلیون و 78 هزار و 500 تومان !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلات کرونایی و بلاتکلیفی ماجرای گرانفروشی ایرلاین ها، قیمت بلیت تهران، مشهد یک میلیون و 78 هزار و 500 تومان !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید