تصویب آیین نامه آموزش و پرورش مناطق مرزی تا سرانجام سال

به گزارش کهن پارس، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به وجود 16 استان مرزی و مسائلی که در حوزه آموزش و پرورش دارند گفت: برنامه ریزی برای برطرف این مسائل بر عهده آموزش و پرورش مناطق مرزی است. آیین نامه آموزش و پرورش مناطق مرزی مراحل نهایی تصویب را می گذراند و امیدواریم تا خاتمه سال نهایی گردد.

تصویب آیین نامه آموزش و پرورش مناطق مرزی تا سرانجام سال

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مقاطع تحصیلی در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

مجتبی زینی وند در گفت وگو با کهن پارس، با اشاره به ماموریت این سازمان در راستای جذب مشارکت های مردمی اظهار کرد: اداره کل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری آموزش و پرورش که زیرمجموعه سازمان مدارس غیردولتی است مسئولیت این امر را بر عهده دارد.

وی اضافه نمود: همچنین انعقاد تفاهم نامه هایی با سایر دستگاه ها و استفاده از توان خیرین در حوزه سازمان مدارس غیر دولتی به وسیله این اداره کل دنبال می گردد. آیین نامه جلب و جذب سمن ها طراحی شده و مراحل تصویب در شورای عالی آموزش و پرورش را می گذراند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه شوراها در استان ها به ریاست استاندار و در شهرستان ها به ریاست فرمانداران و بخشداران تشکیل می گردد مطرح نمود: 17 دستگاه و نهاد حقوقی و حقیقی عضو شوراهای آموزش و پرورش هستند. مسائل آموزشی استان در این شورا به بحث و گفتگو گذاشته شده و در واقع کوشش می گردد از ظرفیت ها و امکانات منطقه ای برای ارتقای نظام تعلیم و تربیت استفاده کنیم.

زینی وند با بیان اینکه سال گذشته بیش از 1400 میلیارد تومان از محل درآمد شوراها جذب شده است اضافه نمود: استفاده از سمن ها و جوامع خیرین برای یاری به نظام تعلیم وتربیت از دیگر برنامه های جذب اقتصادی توسط شوراهاست.

وی همچنین با اشاره به وجود 16 استان مرزی و مسائلی که در حوزه آموزش و پرورش دارند گفت: برنامه ریزی برای برطرف این مسائل بر عهده آموزش و پرورش مناطق مرزی است. آیین نامه آموزش و پرورش مناطق مرزی مراحل نهایی تصویب را می گذراند و امیدواریم تا سرانجام سال نهایی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 160

به "تصویب آیین نامه آموزش و پرورش مناطق مرزی تا سرانجام سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب آیین نامه آموزش و پرورش مناطق مرزی تا سرانجام سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید