ترکیه بار دیگر شمال عراق را به شدت بمباران کرد

به گزارش کهن پارس، جنگنده های ترکیه مناطق مرزی در داخل خاک عراق را بار دیگر به شدت بمباران کردند و هنوز تلفات این حملات تعیین نیست.

ترکیه بار دیگر شمال عراق را به شدت بمباران کرد

به گزارش گروه بین الملل کهن پارس، یک منبع رسمی در استان دهوک در منطقه کردستان عراق امروز (یکشنبه) اطلاع داد که جنگنده های ترکیه نیمه شب گذشته بار دیگر مناطقی را در این استان بمباران نموده اند.

به نوشته وبگاه شفق نیوز، این حملات که شدید توصیف شده، مناطق کوهستانی در شمال منطقه زاخو را هدف قرار دادند و تا نیمه های شب نیز ادامه داشت.

هنوز از میزان تلفات این حمله گسترده خبری منتشر نشده است؛ اما ساکنین منطقه هراسان شده و شب را بیرون از خانه هایشان به سر بردند.

از هفته گذشته جنگنده ها و توپخانه های ارتش ترکیه مناطق مرزی در منطقه زاخو در استان دهوک را بارها هدف قرار داده اند و نیروهای ویژه این کشور نیز دست به چندین عملیات علیه عناصر پ.ک.ک زده اند.

دولت منطقه کردستان عراق روز گذشته پس از یک هفته حملات ترکیه را محکوم کرد و از آنکارا خواست تا به حاکمیت عراق احترام بگذارد. ترکیه می گوید که برای مقابله با حملات عناصر پ.ک.ک دست به حملات جدید زده است؛ اما بغداد با دوبار فراخوان سفیر ترکیه در یک هفته این حملات را محکوم و نقض تمامیت ارضی خود اعلام نموده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 177

به "ترکیه بار دیگر شمال عراق را به شدت بمباران کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه بار دیگر شمال عراق را به شدت بمباران کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید