افزایش تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در پاکستان؛ قرنطینه عمومی سخت تر شد

به گزارش کهن پارس، با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در پاکستان آمارهای رسمی از ابتلای 6 هزار و 521 نفر به این ویروس خبر داده و مرگ 124 نفر را نیز تائید کردند.

افزایش تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در پاکستان؛ قرنطینه عمومی سخت تر شد

به گزارش دفتر منطقه ای کهن پارس به نقل از جیو تی وی، تعداد مبتلایان به کرونا روز گذشته در پاکستان افزایش زیادی داشت و به 6 هزار و 521 نفر رسید.

وزارت بهداشت پاکستان از مرگ 124 نفر بر اثر این بیماری اطلاع داد و همچنین تاکید نمود تا کنون هزار و654 نفر درمان شده و از بیمارستان مرخص شده اند.

ایالت پنجاب بیشترین تعداد از بیماران را در خود جای داده است و تا به امروز بیماری 3هزار و 232 نفر در این ایالت تائید شده است. از این تعداد 34 نفر جان خود را از دست داده اند.

در ایالت سند نیز بیماری هزار و 668 نفر تائید شده است و از این تعداد 41 نفر جان خود را از دست داده اند.

شمار بیماران کرونا در ایالت خیبرپختونخوا 912 نفر گزارش شده ولی تعداد قربانیان در این ایالت بیشتر از سایر ایالت ها است و تا به امروز 42 نفر بر اثر جان خو را از دست داده اند.

همچنین 281 نفر در ایالت بلوچستان و 237 نفر در منطقه گلگیت بلتستان به کرونا مبتلا شده و تحت درمان قرار دارند.

مراد علی شاه سروزیر ایالت سند در این خصوص گفت: تدابیر احتیاطی و بهداشتی در سراسر سند به خصوص شهر کراچی به شدت افزایش خواهد یافت.

وی توضیح داد: این بیماری می تواند باعث مرگ شهروندان گردد به این دلیل هرگز با آن و افرادی که قرنطینه عمومی را زیرپا بگذارند مماشات نخواهیم کرد.

مراد علی شاه افزود: هرگونه رفت و آمد غیر ضروری خلاف قانون است و با افرادی که قانون را نقض نمایند به شدت برخورد خواهیم کرد.

قرنطینه عمومی در ایالت خیبرپختونخوا نیز تمدید شده است و کسب و کارهای غیر ضروری تعطیل هستند.

دولت اسلام آباد معتقد است با توجه به تراکم بالای جمعیت تعداد بیماران در پاکستان کمتر از پیش بینی ها است و اگر مردم قرنطینه را جدی بگیرند به زودی دامنه شیوع کمتر خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 27

به "افزایش تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در پاکستان؛ قرنطینه عمومی سخت تر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در پاکستان؛ قرنطینه عمومی سخت تر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید